Podczas oficjalnego spotkania Okrągłego Stołu ds. przedsiębiorczości zainaugurowana została II edycja Programu Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście. Na konferencji prasowej i obradach obecni byli prezydenci i wiceprezydenci miast, które angażują się w tegoroczną edycję Programu wspierajacego rozwój firm założonych przez osoby do 35-go roku życia. Jednym z miast partnerskich jest Dąbrowa Górnicza, a Prezydent Miasta, Zbigniew Podraza objął Program Patronatem Honorowym Program. Pomysłodawcą całego przedsięwziecia jest Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Spotkanie odbyło się 13 lutego 2015 roku w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach i wzięli w nim udział włodarze pięciu miast: Chorzowa, Dąbrowy Górniczej, Katowic, Sosnowca i Zabrza, a także przedstawiciele Centrum Przedsiębiorczości w Chorzowie, Zabrzańskiego Centrum Rozwoju Przedsiębiorczości, Sosnowieckiego Parku Naukowo-Technologicznego i eksperci Programu. Dąbrowę Górniczą reprezentował I Zastępca Prezydenta Miasta, Pan Henryk Zaguła. Okrągły Stół dał możliwość dyskusji samorządu z biznesem na temat działań, któe mogą pomóc Młodym Przedsiębiorcom w pierwszych latach działalnosci.

 

W ramach Programu zrealizowany zostanie cykl spotkań, podczas których eskperci i praktycy biznesu podzielą się swoją wiedzą i doswiadczeniem. Pierwszą okazją do spotkania z nimi jest Silesia Business Roadshow, który w dniach od 16 do 20 lutego zawita do pięciu miast partnerskich, a w Dąbrowie Górniczej to wydarzenie odbędzie się 18 lutego. W naszym mieście gościem spotkania będzie założyciel sklepu InBook.pl, prężnie działającego na rynku handlu internetowego, natomiast warsztaty „Moja Motywacja” poprowadzi ekspert Programu – Agata Hagno, Prezes Zarządu firmy DPM Sp. z o.o. To spotkanie rozpocznie się o godzinie 10.00, udział w nim jest bezpłatny, a rejestracji można dokonać na stronie: http://bit.ly/SBR_Dabrowa

 

Silesia Business Roadshow to jednak nie koniec akcji skierowanych do uczestników Programu. Już od 26 lutego br. zapraszamy na warsztaty eksperckie „Mała firma ALL INCLUSIVE”, które będą miały miejsce w siedzibie Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach (ul. Opolska 15). Poniżej przedstawiamy harmonogram i tematykę spotkań. 

 

1. Zarządzanie zespołem – Agata Hagno – 26.02
2. Ubezpieczenia społeczne i podatki – Maciej Szymik – 19.03
3. Prawo – Katarzyna Stabińska – 23.04
4. Marketing i nowe media – Kuba Nagórski – 21.05
5. Finanse – Piotr Rybicki – 18.06
6. Sprzedaż – Tomasz Zjawiony – 23.07
7. Przywództwo – Grzegorz Kurzyp – 20.08
8. PR – Krystian Dudek – 24.09

 

Równolegle do powyższych warsztatów każde miasto partnerskie zorganizuje po jednym spotkaniu dla przedsiebiorców i osób zainteresowanych założeniem własnej firmy. W Dąbrowie Górniczej odbedzie się ono w maju. Finałem tegorocznej edycji Programu będzie V Europejski Kongres Małych i Średnich Przedsiębiorstw w Katowicach (organizowany w dniach 12-14.10.2015 r.), którego istotna część poświęcona będzie właśnie młodym przedsiębiorcom.

 

Jeśli jesteś młodym przedsiębiorcą, dopiero co rozpoczynającym swoją działalnosć, albo osobą do 35-go roku życia, która chce założyć własny biznes, dowiedz się więcej o Programie „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście” i jak możesz z niego skorzystać na stronie mlodyprzedsiebiorca.org

 

Możesz też skontaktować się bezpośrednio z Forum Młodych Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, albo z Biurem Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej.

Osoba kontaktowa ws. przedsiębiorczości w naszym Biurze:
Maciej Skórczyński
tel.: 32 295 96 86
e-mail: mskorczynski@idabrowa.pl