Dnia 25 października odbędzie się II Konferencja Akademickiego Biura Karier Wyższej Szkoły Planowania Strategicznego w Dąbrowie Górniczej. Konferencja „Nowe podejście do uczenia się przez całe życie – współczesne potrzeby rynku pracy” ze względu na jej interdyscyplinarny charakter, skierowana jest do studentów i absolwentów WSPS, pracowników służby zdrowia i całej społeczności lokalnej. Ponieważ tempo zmian na rynku pracy wymusza nowe podejście do edukacji, poszerzanie i potwierdzanie nabytej wiedzy, umiejętności i kompetencji społecznych ma w obecnych czasach niezwykle duże znaczenie, zarówno dla rozwoju osobistego, jak i szeroko rozumianego rynku pracy.

Podczas konferencji zaproszeni goście przedstawią następujące obszary tematyczne: Urszula Leiss zaprezentuje coaching, jako drogę nieustannego rozwoju w kontekście aktualnej sytuacji na rynku pracy. Rolę Rzecznika Praw Pacjenta przedstawi Stanisław Frydrychowicz wieloletni praktyk, wykonujący swoje obowiązki Rzecznika Praw Pacjenta Szpitala Psychiatrycznego.

 

Dr Janusz Janczyk wprowadzi gości w (wirtualny wymiar) i w swoim wystąpieniu opowie o otwartości cyberprzestrzeni na wymianę wiedzy.

 

Kontynuacją będzie poprawia jakości zarządzania w ochronie zdrowia, poprzez popularyzację wiedzy na temat technologii ICT, o której opowie Rafał Orlik reprezentujący Warszawskie Centrum Systemów Informacyjnych Ochrony Zdrowia (CSIOZ).

 

Mit o tym, że języka obcego nie można nauczyć się dobrze w dorosłym życiu, obali  Mariusz Dyduch, właściciel firmy Centrum Edukacji i Rozwoju „Profes”, w wystąpieniu: Mama i tata w szkole, czyli uczymy się przez całe życie (zawodowe).

 

Paulina Kuzior zainteresuje tematem: Leki i narkotyki za kierownicą – nowe zagrożenie dla bezpieczeństwa. Dla uczestników konferencji przewidziane zostały niespodzianki.