Konkurs badania na rynek!

 Uruchom produkcję w oparciu o prace B+R, zainwestuj i zyskaj!

PARP właśnie rozpoczęło nabór wniosków do dwóch konkursów nowej edycji Badań na rynek (w tym jeden dla średnich miast). Przedsiębiorcy mogą starać o na wdrożenie innowacyjnych produktów będących efektem przeprowadzonych samodzielnie lub zleconych prac badawczo-rozwojowych. Nowością w tej edycji jest możliwość oparcia wdrożenia nowego produktu również na  zakupionych wynikach prac B+R.

W puli dla MŚP  jest 1,25 mld zł750 mln w konkursie ogólnym i 0,5 mld zł inwestycje zlokalizowane w średnich miastach. Dzięki obniżonemu limitowi minimalnego wymaganego budżetu projektu (5 mln bez względu na wielkość przedsiębiorstwa) i zwiększeniu liczby lokalizacji, dla których jest przeznaczony odrębny konkurs (ponad 800 lokalizacji), o wsparcie może ubiegać się więcej firm.

Mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa mogą uzyskać nawet do 20 mln zł.

  • Konkurs dla średnich miast:

Ten konkurs dedykowany jest dla osób, które planują zrealizować swoje projekty w mieście średniej wielkości. Do zdobycia jest 500 mln zł.

Nabór wniosków trwa od 20.03.2018 r. do 05.12. 2018 r.

  • Konkurs ogólny:

W tej sekcji znajdują się informacje o projektach planowanych do realizacji we wszystkich pozostałych lokalizacjach. W konkursie ogólnym na przedsiębiorców czeka po 750 mln zł.

Wnioski należy składać w terminie od 20.03.2018 r. do 05. 12. 2018 r.

Więcej informacji można znaleźć na stronie: http://poir.parp.gov.pl/badania/badania-na-rynek

Zapraszamy do udziału!