Prowadzisz biznes w Dąbrowie? Wdrażasz innowacje? Kierujesz się zasadami uczciwej konkurencji, stawiasz na rozwój pracowników albo stosujesz rozwiązania bliskie teorii organizacji i zarządzania Karola Adamieckiego? Jeśli tak, weź udział w konkursie jego imienia.

 

Po raz drugi, z inicjatywy Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej, 17 marca ogłoszono Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. To nieprzypadkowa data, bowiem 18 marca przypada 151. rocznica urodzin Karola Adamieckiego. Konkurs skierowany jest do mikro, małych, średnich przedsiębiorstw, które wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje w swojej firmie, a przy tym prowadziły swoje przedsiębiorstwo przestrzegając zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji, czerpiąc z teorii organizacji i zarządzania Karola Adamieckiego. Konkurs skierowany jest również do duży przedsiębiorstw, działających na terenie Dąbrowy Górniczej, które mają szczególne zasługi dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta.

 

Przedsięwzięcie ma na celu wyróżnienie i promocję najbardziej innowacyjnych oraz wnoszących nieprzeciętny wkład w rozwój miasta przedsiębiorstw, prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, które w swym działaniu uwzględniają etyczne i społeczne wartości. Jednocześnie konkurs o Nagrodę Gospodarczą to doskonała okazja do podkreślenia dorobku naukowego oraz osiągnięć Karola Adamieckiego, wybitnego dąbrowskiego ekonomisty.

 

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego organizowany jest pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach.

 

I edycja Konkursu odbyła się z okazji 150. rocznicy urodzin Karola Adamieckiego, wybitnego twórcy teorii organizacji i zarządzania, oraz 100lecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej.

 

W ubiegłym roku, decyzją Kapituły Konkursu, w kategorii średnie przedsiębiorstwo laureatem została firma Refraserwis Sp. z o.o., w kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie zostało przyznane firmie BOXPOL Bochenek Spółka Jawna, w kategorii mikro przedsiębiorstwo laureatem została firma Falami Marcin Babko. Natomiast wyróżnienie zostało przyznane Zakładowi Optycznemu Izabela Gil oraz firmie JACO.PRO Jacek Uroda. Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego została przyznana Dąbrowskiej Fabryce Maszyn Elektrycznych „DAMEL” S.A

 

Formularz zgłoszeniowy należy przesłać do 9 października do godz. 15.00 za pośrednictwem poczty bądź złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej.

Załączniki