Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju zakończyło ocenę projektów zgłoszonych w I etapie konkursu mającego na celu wsparcie samorządów w procesie przygotowania programów i modelowych działań w zakresie rewitalizacji. Wniosek Dąbrowy Górniczej oceniono na wysokim 10 miejscu na liście rankingowej. 

Wśród inwestycji, które zakwalifikowały się do II etapu jest. m.in.: rewitalizacja obszaru przestrzeni publicznej i zabudowy śródmiejskiego odcinka Alei Wojska Polskiego w Szczecinie, rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej – projekt pod nazwą „Fabryka pełna życia – rewitalizacja śródmieścia Dąbrowy Górniczej”, rewitalizacja śródmieście Ełku czy Program Rewitalizacji Miasta Kostrzyn nad Odrą.

W drugim etapie samorządy otrzymają wsparcie edukacyjne oraz eksperckie ze strony MIiR. Razem z ekspertami przygotują w terminie do czterech miesięcy od ogłoszenia wyników pierwszego etapu, właściwe wnioski o przyznanie dotacji.

– Dofinansowanie otrzyma nie więcej niż 20 najlepiej ocenionych projektów, a więc tych z dobrze zaplanowanymi, kompleksowymi działaniami rewitalizacyjnym. Przygotowana dokumentacja, będzie wzorem dla innych miast realizujących projekty rewitalizacyjne- informuje resort infrastruktury i rozwoju.

 

Czytaj więcej