Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości pomaga stawiać pierwsze kroki w biznesie. Oferuje m.in. bezpłatne szkolenia, porady i miejsce do pracy.

Dąbrowski Inkubator Przedsiębiorczości mieście się przy ul. 3-go Maja 22 w Dąbrowie Górniczej. Jego głównym celem jest zapewnianie kompleksowego wsparcia, zarówno dla osób planujących rozpoczęcie przygody z biznesem, jak i właścicieli firm.

W DIP można skorzystać z konsultacji biznesowych, prawnych, księgowych czy marketingowych. Inkubator udziela też osobowości prawnej, co pozwala na prowadzenie interesu zgodnie z obowiązującym prawem, bez potrzeby rejestrowania działalności gospodarczej. W jego siedzibie do dyspozycje są miejsca do pracy, czyli tzw. przestrzeń coworkingowa. Cykliczne spotkania to z kolei okazja do wymiany doświadczeń i nawiązywania relacji z innymi przedsiębiorcami.

DIP działa od lipca 2018r., powstał z inicjatywy miasta oraz organizacji naszego regionu, m.in. Stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru oraz Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości.

Informacje o Dąbrowskim Inkubatorze Przedsiębiorczości można znaleźć na stronie www.inkubator-dabrowa.pl