16 września zapraszamy na drugą edycję konferencji „DĄBROWA GÓRNICZA – KIERUNEK INWESTYCJE. INWESTYCJE AUTOMOTIVE – KIERUNEK DĄBROWA GÓRNICZA”  tym razem do Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej.

 

Od godz. 14.00 będziemy rozmawiać  o trendach na europejskim i światowym rynku motoryzacyjnym, możliwościach inwestycyjnych Dąbrowy Górniczej, wyzwaniach jakie stoją przed szkolnictwem zawodowym kształcącym dla branży automotive oraz stanie infrastruktury drogowej i kolejowej w kontekście rozwoju hubów logistycznych i usług przewozowych.

 

Konferencję poprowadzi Patrycjusz Wyżga, TVN 24. Jako eksperci wypowiedzą się m.in:  Marek Zuber, analityk rynków finansowych; Agata Zając, Associate Director, Jones Lang LaSalle;  Luk Palmen, Prezes, Klaster Silesia Automotive; Roman Kantorski, Prezes, Polska Izba Motoryzacji (tbc) oraz Mirosław Michna, Head of Automotive, KPMG Poland. Gościem specjalnym rozmowy na wysokich obrotach będzie Krzysztof Hołowczyc.

Konferencję poprzedzi VIP rajd po terenach inwestycyjnych Tucznawa, którego gościem specjalnym będzie Krzysztof Hołowczyc. Wydarzeniem towarzyszącym będzie uroczyste wmurowanie kamienia węgielnego przez NGK Ceramics Polska, która właśnie teren inwestycyjny Tucznawa wybrała na lokalizację nowej fabryki nowoczesnych filtrów cząstek stałych, produkowanych z węglika krzemu.

 

Do udziału w konferencji zapraszają Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej, prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu oraz Piotr Wojaczek, Prezes Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej SA.


Nad Konferencją patronat objęli: Ministerstwo Gospodarki, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości  oraz Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych.

 

Szczegółowy program i rejestracja na stronie:
http://www.prospectsinpoland.com/rejestracja40.html

Sektor motoryzacyjny należy do wiodących gałęzi polskiej gospodarki. Na terenie naszego kraju prowadzi swoją działalność wiele zagranicznych koncernów specjalizujących się w produkcji samochodów i komponentów samochodowych. Branża automotive szczególnie prężnie rozwija się w województwie śląskim, w takich miastach jak Gliwice, Tychy czy Bielsko Biała. Ambicje dołączenia do liderów wykazuje Dąbrowa Górnicza – największe obszarowo miasto w województwie śląskim i dziewiąte pod względem wielkości miasto w Polsce. Korzystne położenie na południu Polski przybliża ośrodek do zagranicznych rynków zbytu, a umiejscowienie na skrzyżowaniu dróg : Kraków – Wrocław i Cieszyn-Gdańsk gwarantuje dobre połączenie z trasami międzynarodowymi. Obecność Terminalu Przeładunkowego w Sławkowie umożliwia z kolei dogodny transport koleją towarów na Ukrainę i do Rosji oraz Azji, w tym do Chin. To czyni z Dąbrowy Górniczej atrakcyjne miejsce dla nowych inwestycji z sektora automotive i dogodną bazę dla centrów logistycznych oraz nowoczesnych magazynów.

Kluczowym atutem nie tylko w ofercie Dąbrowy Górniczej, ale też całego województwa śląskiego jest kompleksowo przygotowany teren inwestycyjny Tucznawa o powierzchni 222 hektarów. W dużej części leżący w granicach Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej – oferującej wymierne korzyści dla nowych inwestorów – skomunikowany z najważniejszymi trasami krajowymi i europejskimi jest idealnym miejscem pod nowe projekty inwestycyjne.

 

Organizator Konferencji

Miasto Dąbrowa Górnicza

 Współorganizatorzy Konferencji

Wyższa Szkoła Biznesu w Dąbrowie Górniczej

Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna SA

 

Partnerem VIP rajdu jest JAPAN MOTORS.

Partnerzy merytoryczni

Polska Izba Motoryzacji

AutomotiveSuppliers.pl

SilesiaAutomotive

Śląski Związek Pracodawców Prywatnych

 

Patroni medialni

Forum Biznesu

Magazyn Strefa