EuropeanPioneers to program dla małych i średnich przedsiębiorstw oraz start-upów, które chcą pozyskać bezzwrotny grant na rozwój swojego pomysłu na e-biznes. Oprócz wsparcia finansowego ze środków UE, organizatorzy zapewniają uczestnikom programu bezpłatny dostęp do nowoczesnych technologii FIWARE i wszechstronne doradztwo biznesowe. Program ma zasięg europejski. Z dofinansowania o łącznej wartości ponad 4,5 mln euro skorzystają autorzy 25 projektów.

Program EuropeanPioneers prowadzi międzynarodowe konsorcjum z siedzibą w Berlinie. Tworzą je eksperci od nowoczesnych technologii w składzie: etventure – lider konsorcjum, inwestor i twórca start-upów z Niemiec, Weblify – firma programistyczna z siedzibą w Warszawie, specjalizująca się w projektowaniu i programowaniu aplikacji webowych i mobilnych, Instytut Fraunhofer – ekspert w dziedzinie wdrażania technologii FIWARE z Niemiec, Thoughtbox – twórca platform edukacyjnych z Irlandii oraz F-Secure – producent programów antywirusowych, doradca w zakresie bezpieczeństwa i ochrony prywatności z Finlandii.

Swoją kandydaturę przedsiębiorstwa mogą zgłosić w czasie otwartego naboru, który rozpoczyna się 1 maja 2015 roku i trwa do 22 czerwca. W tym czasie należy wypełnić formularz zgłoszeniowy na stronie EuropeanPioneers. Aplikację składa się w języku angielskim.

Więcej informacji na temat warunków uczestnictwa w programie EuropeanPioneers znajduje się w przewodniku dla aplikujących, kliknij tutaj.

Wszytskich dąbrowskich przedsiębiorców z sektora MŚP zapraszamy do uczestnictwa w programie.