Spotkanie z inspirującą postacią biznesu oraz praktyczna dawka wiedzy na temat motywowania siebie oraz zespołu. Tak w skrócie podsumować można wydarzenie inaugurujące Program „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”, które odbyło się 18 lutego w Dąbrowie Górniczej. W spotkaniu zorganizowanym przez Forum Młodych Przedsiębiorców przy Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach oraz Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów Urzędu Miejskiego w Dąbrowie Górniczej wzięli udział młodzi przedsiębiorcy oraz osoby zamierzające rozpocząć własną działalność gospodarczą.

Silesia Business Roadshow to niezwykły cykl wydarzeń inaugurujących II edycję Programu „Młody Przedsiębiorca w Nowoczesnym Mieście”. Dąbrowa Górnicza to trzecie miasto na mapie Roadshow. Młodzi Przedsiębiorcy spotkali się z przedstawicielami zarządu firmy InBook SA, którzy podzielili się swoim wieloletnim doświadczeniem. Podczas swojego wystąpienia zwracali uwagę na bariery, które musieli pokonać rozwijając biznes w Internecie, gdy rynek książkowy wciąż skupiony był na sprzedaży tradycyjnej oraz jak z roku na rok rozszerzając asortyment sklepu udało im się wejść na giełdę New Connect. „Siła biznesu to bycie otwartym i dawanie szans” – mówił Jakub Dębski, prezes firmy podkreślając, że prowadzenie biznesu to proces długofalowy, na którego efekty trzeba zapracować.

 

Następnie odbył się warsztat eksperta Programu pn. „Moja motywacja”. O tym, czym jest motywacja, jak są jej źródła oraz o sposobach wyzwalania jej w sobie oraz współpracownikach opowiedziała Agata Hagno, prezes zarządu DPM Sp. z o.o.

 

Spotkania w ramach Silesia Business Roadshow odbyły się kolejno w dniach 16-20 lutego w pięcu miastach partnerskich Programu: Zabrzu, Chorzowie, Dąbrowie Górniczej, Sosnowcu i Katowicach. Każdorazowo Młodzi Przedsiębiorcy mieli okazję spotkania się z osobistością biznesu oraz wziąć udział w praktycznych warsztatach prowadzonych przez jednego z ekspertów Programu.

 

Więcej informacji o Programie znajdziecie na stronie: www.mlodyprzedsiebiorca.org