Przyszli i obecni przedsiębiorcy coraz bardziej interesują się Funduszami Europejskimi w nowej perspektywie budżetowej na lata 2014-2020. O tym jakie środki będą przeznaczone dla firm, w tym z sektora MŚP, można się dowiedzieć podczas organizowanych w całym kraju spotkań. Poniżej przedstawiamy niektóre z nich.

Dnia 23 stycznia odbyła się w Warszawie konferencja, na której omówione zostały możliwości dofinansowania działalności mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw. Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju oraz Związek Rzemiosła Polskiego zorganizowały to spotkanie. Wyjaśnione zostały założenia między innymi Programu Operacyjnego Inteligenty Rozwój oraz Regionalnych Programów Operacyjnych. Załączamy prezentacje zawierające szczegółowe informacje przekazane podczas konferencji. Na Portalu Funduszy Europejskich znajdziecie Państwo relację ze spotkania.

 

Natomiast już 5 lutego br. będzie można wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu „Nowa perspektywa budżetowa 2014-2020”, które organizowane jest przez Śląskie Centrum Szkoleniowe na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach. Program spotkania obejmuje następujące zagadnienia:

  • główne zmiany w zakresie wsparcia przedsiębiorców w stosunku do okresu 2007 – 2013,    
  • nowe Programy Operacyjne i przewidywane w nich możliwości pozyskiwania wsparcia przez przedsiębiorców,    
  • podział wsparcia na poziomy krajowy i regionalny, alokacje na Programy Operacyjne krajowe i regionalne,    
  • reforma przepisów pomocy publicznej w kontekście wdrażania Funduszy Europejskich w latach 2014-2020.

 

Spotkanie poporwadzi Pani Iwona Czaplikowska, Zastępca Dyrektora Zespołu Doradztwa i Informacji w GARR S.A., którą dąbrowianie mieli okazję poznać podczas ubiegłorocznych obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości w naszym mieście.

 

Rejestracji na szkolenie można dokonać za pośrednicwtem formularza dostępnego pod tym adresem.

 

 

Prezentacje z konferencji z 23 stycznia 2014r. :