Światowy Tydzień Przedsiębiorczości zbliża się wielkimi krokami. W tym roku kolejny raz będziemy go obchodzić w Dąbrowie Górniczej –  tym razem w dniach od 18 do 24 listopada. Organizowane wydarzenia skierowane będą nie tylko do uczniów i studentów, ale również do przedsiębiorców i osób chcących założyć własną działalność gospodarczą. Specjalnie dla nich zorganizowane zostaną warsztaty, które odbędą się we wtorek 19 listopada w Urzędzie Miejskim w Dąbrowie Górniczej (sala konferencyjna, I piętro).

Podczas pierwszego spotkania warsztatowego pn. „Mały może więcej! Jak rozwinąć biznes w Strefie”, które rozpocznie się o godzinie 10:00, właściciele małych i średnich przedsiębiorstw poznają zasady przyznawania pomocy publicznej w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej (KSSE). Przedsiębiorców rozważających rozwój swoich firm z pewnością zainteresuje informacja o zmieniającej się wkrótce mapie pomocy regionalnej zmniejszającej dotychczasowe ulgi oferowane inwestorom. Wciąż jednak pozostało dużo czasu, aby zapewnić sobie realizację inwestycji na dotychczasowych warunkach. Zaprezentowane zostaną różne opcje inwestowania w Strefie, zarówno na terenach greenfield, jak i w gotowych obiektach produkcyjnych. Spotkanie prowadzone będzie przez eksperta KSSE.

 

„Ja i moja firma” to nazwa drugiego z warsztatów, który poprowadzi doradca sosnowieckiej Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w godzinach od 13:00 do 14:00. Osoby myślące o założeniu własnej firmy będą mogły w tym czasie dowiedzieć się jak wcielić swój pomysł w życie, o czym pamiętać podczas wyboru formy opodatkowania i gdzie szukać wsparcia finansowego i doradczego. Zaprezentowane zostaną również główne założenia projektu „Startuj z SPNT”, skierowanego między innymi do osób zwolnionych lub zagrożonych zwolnieniem z pracy z przyczyn zakładu pracy.

Udział w powyższych warsztatach jest bezpłatny, zgłoszenia przyjmowane są przez Biuro Rozwoju Miasta i Obsługi Inwestorów pod numerem tel. 32 295 96 86 oraz za pomocą formularzy zgłoszeniowych załączonych poniżej.

 

Serdecznie zapraszamy do udziału.