Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl

Invest in Dąbrowa Górnicza

O strefach praktycznie…

 

REJESTRACJA

korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie podatkowe

 

TERMIN:                                   wtorek 26 września 2023 r., godzina 10:30 – 14:10

MIEJSCE:                                  Fabryka Pełna Życia (sala konferencyjna), ul. Kościuszki 3/101, Dąbrowa Górnicza

 

Agenda wydarzenia:

10:30 – 10:40 Rozpoczęcie, przywitanie gości przez:

– dr Janusza Michałka, Prezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
– Mateusza Rykałę, Wiceprezesa Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej,
– przedstawiciela PwC,
– Ewę Fudali – Bondel, Pełnomocnika Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza ds. rozwoju gospodarczego.

10:40 – 13:10 O strefach praktycznie.. korzystanie z ulgi z tytułu nowych inwestycji – najważniejsze kwestie podatkowe

  1. Koszty kwalifikowane nowej inwestycji – co wpływa na wysokość ulgi podatkowej?
  2. Moment rozpoznania kosztów kwalifikowanych nowej inwestycji
  3. Dyskontowanie kosztów kwalifikowanych oraz pomocy publicznej
  4. Moment rozpoczęcia korzystania ze zwolnienia podatkowego
  5. Praktyczne podejście do wydzielenia dochodu zwolnionego
  6. Zastosowanie cen transferowych w rozliczeniach strefowych
  7. Art. 15 e CIT a rozliczenia usług niematerialnych w strefie
  8. Podatek u źródła – podsumowanie najnowszych zmian i kontroli podatkowych w tym zakresie
  9. Możliwości dofinansowania działalności w formie dotacji z Funduszy UE i innych programów pomocowych

13:10 – 13:40 Polska Strefa Inwestycji – Jak uzyskać wsparcie dla swojego biznesu? Możliwości rozwijania przedsięwzięć biznesowych –   dostępne tereny inwestycyjne w Dąbrowie Górniczej poprowadzi Bartłomiej Leszczyński, Dyrektor Działu obsługi inwestorów i terenów inwestycyjnych w Podstrefie Sosnowiecko-Dąbrowskiej

13:40 – 14:10 Strefa edukacji – korzyści dla przedsiębiorców w ramach współpracy w projekcie Śląskie. Zawodowcy

14:10 Networking i poczęstunek

O PWC:

W PwC naszym celem jest budowanie społecznego zaufania i odpowiadanie na kluczowe wyzwania współczesnego świata. Jesteśmy siecią firm działającą w 155 państwach. Zatrudniamy ponad 327 tysięcy osób, które dostarczają naszym klientom najwyższej jakości usługi w zakresie doradztwa biznesowego, technologicznego, podatkowo-prawnego oraz audytu. W Polsce PwC posiada biura w 7 miastach oraz Financial Crime Unit w Gdańsku i Warszawie, dwa Centra Usług Wspólnych w Katowicach i Opolu oraz oddział PwC IT Services w Lublinie. Polskie spółki PwC zatrudniają ponad 6000 osób, w tym niemal 2000 w zespołach technologicznych.

 

Prowadzący:

 

Sebastian Lebda Sebastian posiada doświadczenie w projektach zarówno lokalnych jak i międzynarodowych z zakresu planowaniu struktur podatkowych uwzględniających regulacje z zakresu cen transferowych, które zdobył w czasie pracy w PwC w Warszawie i w Amsterdamie.

Pracę w PwC rozpoczął w 1998 roku. Ponadto uczestniczył w konfrontacjach z organami podatkowymi, przeprowadzał projekty z zakresu dokumentacji cen transferowych oraz publikował na łamach Rzeczpospolitej i za granicą.

Sebastian specjalizuje się w szczególności w doradztwie dla firm z sektora chemicznego, naftowego i paliwowego, a także z branży farmaceutycznej.

Maciej Nowicki Maciej posiada ponad 16-letnie doświadczenie w doradztwie podatkowym i regulacyjnym oraz doradztwie biznesowym i strategicznym. Maciej jest licencjonowanym doradcą podatkowym a także magistrem prawa oraz ekonomii. Jego projekty obejmowały m.in. sporządzanie opinii podatkowych i prawnych głównie z zakresu podatku dochodowego od osób prawnych, VAT, cen transferowych itp. Maciek jest związany z pracą dla sektora ochrony zdrowia gdzie uczestniczył w przeglądach regulacji refundacyjnych ocenie prawnej aktywności marketingowych i innych projektach z zakresu prawa farmaceutycznego/ochrony zdrowia. Uczestniczył również w licznych przeglądach podatkowych zarówno dla klientów farmaceutycznych, jak i nie farmaceutycznych, a także prowadził projekty podatkowe i strukturyzacji biznesowej.
Agnieszka Szymczyk Menedżer w Zespole Pomocy Publicznej i Innowacji PwC. Dołączyła do zespołu PwC w 2008 roku. Zajmuje się doradztwem w zakresie optymalizacji możliwości współfinansowania planowanych projektów sektora publicznego oraz prywatnego ze środków unijnych, a także źródeł krajowych, w formie dotacji i ulg podatkowych.

Agnieszka uczestniczyła w wielu projektach, m.in. z branży motoryzacyjnej, IT, produkcyjnej, chemicznej, hutniczej, których realizacja otrzymała dofinansowanie ze środków krajowych oraz zagranicznych. Specjalizuje się w ubieganiu o pomoc publiczną w formie zwolnienia podatkowego w SSE i PSI. Uczestniczyła w licznych projektach związanych z ubieganiem się o rozszerzanie SSE na teren prywatny inwestora oraz zezwolenie SSE i decyzje o wsparciu w ramach PSI. Jednocześnie Agnieszka posiada szerokie doświadczenie w rozliczeniach podatkowych związanych z korzystaniem ze zwolnienia PDOP z tytułu działalności w SSE i PSI.

Ksenia Kosiak

jest absolwentką Executive Master of Business Administration na Uniwersytecie Ekonomicznym w Poznaniu. Ukończyła również zarządzanie jakością na UEP. W styczniu 2023 roku dołączyła do zespołu State Aid w PwC, gdzie zajmuje stanowisko Senior Managera. Od ponad 17-lat jest ekspertem ds. funduszy UE w obszarze projektów inwestycyjnych oraz badawczo-rozwojowych. Przez wiele lat zarządzała ponad 60-osobowym zespołem specjalistów i ekspertów, wraz z którym pozyskała dotacje o wartości blisko 3 mld zł.
Była również odpowiedzialna za budowanie zespołów sprzedażowych oraz powoływanie zespołów projektowych. Jako konsultant oraz osoba odpowiedzialna za koordynowanie procesów pozyskiwania i rozliczania dotacji brała udział w licznych projektach z różnych sektorów i branż, m.in. branży meblarskiej, budowlanej, stolarki otworowej, kosmetycznej oraz medycznej, poligraficznej, opakowaniowej, branży kolejowej oraz IT.
Aleksy Miarkowski Aleksy posiada unikatowe doświadczenie łączące doradztwo podatkowe w zakresie cen transferowych z doświadczeniem w kształtowaniu polityki cen transferowych w Ministerstwie Finansów.

Jako Zastępca Dyrektora Departamentu Cen Transferowych i Wycen MF uczestniczył w tworzeniu przepisów o cenach transferowych obowiązujących w Polsce od 2019 r. Jako delegat krajowy przy OECD brał również udział w opracowaniu wytycznych cen transferowych dotyczących trudnych do wyceny wartości niematerialnych i transakcji finansowych.

Aleksy jest zaangażowany zarówno w projekty dotyczące tworzenia lub zmiany modeli rozliczeń cen transferowych, jak i sporządzenia dokumentacji cen transferowych.

Katarzyna Welzant dołączyła do zespołu State Aid w PwC w styczniu 2023 roku jako Starszy Konsultant. Jest doktorem nauk ekonomicznych i wykładowcą na Uniwersytecie Gdańskim.

Posiada szerokie doświadczenie w zakresie działalności przedsiębiorstw w ramach SSE oraz PSI. Przez 13 lat była ekspertem w obszarze pomocy publicznej w jednej ze spółek zarządzających specjalnymi strefami ekonomicznymi, gdzie dokonywała kontroli przedsiębiorców posiadających zezwolenie na prowadzenie działalności w SSE a także decyzje o wsparciu na realizację nowych inwestycji. Katarzyna prowadzi szkolenia i warsztaty na temat pomocy publicznej i jest autorką wielu publikacji w tym zakresie.

Skip to content