Deklaracja dostępności
Deklaracja dostępności dotyczy strony http://www.dabrowa-gornicza.com .
- Data publikacji strony internetowej:
- Data ostatniej istotnej aktualizacji:
Stan dostępności cyfrowej
Ta strona internetowa jest częściowo zgodna z załącznikiem do ustawy o dostępności cyfrowej z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu [niezgodności i wyłączeń] wymienionych poniżej.
Niedostępne treści
Niezgodność z załącznikiem
- Część plików nie jest dostępnych cyfrowo (skany, PDF). Ponadto informacje zamieszczone w formie załączników nie są dostępne cyfrowo w całości ponieważ pochodzą od podmiotów zewnętrznych i zostały przekazane do publikacji wyłącznie w postaci papierowej wymagającej przetworzenia do postaci elektronicznej (skany); przykładem takich informacji są m.in.: specyfikacja działek inwestycyjnych, dokumentacja konkursowa, zawiadomienia o prowadzonych robotach geodezyjnych, obwieszczenia o postępowaniach administracyjnych, dokumenty w module ogłoszenia.
- Brak odpowiedniej struktury nagłówkowej artykułów.
Przygotowanie deklaracji dostępności
- Data sporządzenia deklaracji:
- Data ostatniego przeglądu deklaracji:
Informacje zwrotne i dane kontaktowe
Wszystkie problemy z dostępnością cyfrową tej strony internetowej możesz zgłosić do Anna Zubko- mejlowo um@dg.pl lub telefonicznie 32 295 67 00. Każdy ma prawo wystąpić z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej tej strony internetowej lub jej elementów. Zgłaszając takie żądanie podaj:- swoje imię i nazwisko,
- swoje dane kontaktowe (np. numer telefonu, e-mail),
- dokładny adres strony internetowej, na której jest niedostępny cyfrowo element lub treść,
- opis na czym polega problem i jaki sposób jego rozwiązania byłby dla Ciebie najwygodniejszy.
Obsługa wniosków i skarg związanych z dostępnością
Jeżeli w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej, odmówimy zapewnienia żądanej przez Ciebie dostępności cyfrowej, a Ty nie zgadzasz się z tą odmową, masz prawo złożyć skargę. Skargę masz prawo złożyć także, jeśli nie zgadzasz się na skorzystanie z alternatywnego sposobu dostępu, który zaproponowaliśmy Ci w odpowiedzi na Twój wniosek o zapewnienie dostępności cyfrowej. Ewentualną skargę złóż listownie lub mailem do kierownictwa naszego urzędu:- Marcin Bazylak - Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza,
- Adres: ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza,
- mejl: um@dg.pl
Pozostałe informacje
Aplikacje mobilne
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej udostępnia następujące aplikacje mobilne: DG dla aktywnych w wersji dla systemu iOSDostępność architektoniczna
Urząd Miejski w Dąbrowie Górniczej przy ul. Granicznej 21- Do wejścia głównego prowadzi podjazd, drzwi rozsuwają się automatycznie.
- Osoba z psem asystującym ma prawo wejść do budynku jak każdy inny klient.
- Korytarze w budynku są przestronne.
- Na schodach w dwóch klatkach obiektu od poziomu - 1 do O zamontowane zostały żółte nakładki na schody pełniące funkcję ostrzegawczo-ochronną, ostrzegają osoby niedowidzące o krawędzi stopnia.
- Schody na klatkach schodowych wyposażone są w poręcze.
- Na każdym piętrze, na wypadek zagrożenia, dostępne są krzesła ewakuacyjne dostosowane do osób ze specjalnymi potrzebami.
- Dwie windy wyposażone są w przyciski z alfabetem Braill'a, jedna z nich została udźwiękowiona.
- W holu głównym w Biurze Obsługi Klienta znajduje się wyodrębniony tzw. otwarty pokój/ pokój cichej obsługi, który jest miejscem obsługi dostępnym m.in. dla osób poruszających się na wózku inwalidzkim a także osób z nadwrażliwością sensoryczną.
- Na stanowisku 14 - Biura Obsługi Klienta zamontowana jest stacjonarna pętla indukcyjna, dostępne są także przenośna pętla indukcyjna oraz powiększająca lupa elektroniczna.
- Na każdym piętrze znajduje się przestronna, dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami, toaleta.
- Na parkingu przed budynkiem Urzędu jest kilka miejsc przeznaczonych dla osób posiadających Kartę Parkingową, uprawniającą do pozostawienia samochodu na tzw. kopercie.
- Osoby z niepełnosprawnością, które chcą skorzystać z zamkniętego parkingu pod budynkiem, przy wjeździe, za pomocą przywołujące przycisku, kontaktują się z ochroną budynku. W razie potrzeby pracownik ochrony pomaga skorzystać z windy dostępnej na poziomie -1.
- Dostęp do poziomu 0 budynku jest dostosowany dla osób niepełnosprawnych poprzez podjazd dla osób na wózkach inwalidzkich.
- Przy budynku wyznaczone są 2 miejsca parkingowe dla osób z niepełnosprawnościami.
- Przy drzwiach wejściowych zamontowany został system wezwania asysty.
- Na potrzeby osób niedowidzących drzwi oszklone w budynku zostały oklejone taśmą ostrzegawczą w kolorze czarno - żółtym.
- Osoba z psem asystującym ma prawo wejść do budynku jak każdy inny klient.
- W recepcji budynku dostępna jest przenośna pętla indukcyjna.
- Budynek nie jest wyposażony w windy.
- Sale szkoleniowe na poziomie 0 są przystosowane dla osób poruszających się na wózkach inwalidzkich.
- W budynku znajduje się toaleta dostosowana dla osób z niepełnosprawnościami.
- Istnieje możliwość skorzystania z usług tłumacza języka migowego zatrudnionego w budynku przy ulicy Granicznej 21 na miejscu, po wcześniejszym zgłoszeniu takiej potrzeby lub telefonicznie.
Dostępność komunikacyjno-informacyjna
- Informacja o naszej działalności w tekście łatwym do czytania (ETR)
- Informacja o naszej działalności w języku migowym (PJM)
- Raport z zapewnienia dostępności 2021
- Raport o stanie zapewniania dostępności podmiotu publicznego 2025
Jak wnioskować o tłumacza polskiego języka migowego:
Osoby niesłyszące załatwiające sprawy w Urzędzie Miejskim mogą skorzystać z pomocy Marioli Węgrzynowicz - tłumacza języka migowego. Zgłoszenia potrzeby skorzystania ze wsparcia tłumacza można również przesyłać telefonicznie: 32 295 67 00, 32 296 69 38, mailowo: mawegrzynowicz@dg.pl lub poprzez nagranie wysłane do UM w języku migowym um@dg.pl