Invest in DG

Dąbrowa Górnicza jest ważnym ośrodkiem Aglomeracji Górnośląskiej, która skupia czternaście miast województwa śląskiego (najbardziej zurbanizowanego obszaru w Polsce, stolica województwa-Katowice).

ul. Graniczna 21, 41-300 Dąbrowa Górnicza, Polska Pon - Śr 7:30 - 15:30, Czw 7:30 - 18:00, Pt 7:30 - 13:00 +48 32 295 69 90 inwestor@dg.pl +48 32 295 67 10 przedsiebiorca@dg.pl
Dąbrowa Górnicza

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą

Invest in DG

O konkursie

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego skierowany jest do mikro, małych, średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej a jego celem jest promocja najbardziej innowacyjnych oraz przyczyniających się do rozwoju gospodarczego miasta firm sektora MŚP prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, które w swym działaniu uwzględniają etyczne i społeczne wartości. Organizatorem Konkursu jest Gmina Dąbrowa Górnicza, a Partnerami Merytorycznymi Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza w Dąbrowie Górniczej.

Mikroprzedsiębiorstwo

Kategoria konkursowa I

Małe przedsiębiorstwo

Kategoria konkursowa II

Średnie przedsiębiorstwo

Kategoria konkursowa III

Kryteria konkursu

Kryteria
Innowacyjność firmy 0
Społeczna odpowiedzialność biznesu 0
Realizacji ideii Karola Adamieckiego 0
3 3

Konkursowe

Kategorie

34 34

finałowych

Laureatów

94 94

Konkuroswych

Uczestników

9 9

Zakończone

Edycji

EDYCJA 2024

Wyniki IX edycji konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego

 

Siedem mikro, małych, średnich i dużych przedsiębiorstw znalazło się w gronie laureatów 9.edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego. Zwycięzców i wyróżnionych poznaliśmy podczas gali w Fabryce Pełnej Życia.

Konkurs to propozycja dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych. Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa. Duże mogły ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego.

Do tegorocznej odsłonie konkursu wpłynęło 12 zgłoszeń. W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżniono JWP Enginering, a nagroda powędrowała do British School. W kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie otrzymało Centrum Navigare, a nagrodę ELNAP. Wśród średnich przedsiębiorstw wyróżnienie trafiło do INTERNATIONAL WIRE POLSKA, a nagroda do EQ SYSTEM TECHNOLOGY. Laureatem nagrody specjalnej dla dużego przedsiębiorstwa została spółka SK hi-tech Battery materials Poland.

Głównym konkursu organizatorem jest miasto, a partnerami Zagłębiowska Izba Gospodarcza oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Firma uczestniczące w konkursie:

  • AUTOSERWIS Piotr WysockiAuto Serwis Wysocki to firma specjalizująca się w kompleksowej obsłudze pojazdów. Oferuje szeroki zakres usług mechanicznych, diagnostycznych i klimatyzacyjnych, zapewniając szybkie i precyzyjne wykrywanie usterek. Dzięki nowoczesnemu wyposażeniu i doświadczonej kadrze, stawia na stałe podnoszenie standardów, co pozwala spełniać oczekiwania klientów.
  • BETA SECURITY ISO Sp. Z o. o.Firma Beta Security ISO, założona w 2017 roku jako część Beta Security System, oferuje kompleksową ochronę osób i mienia w Polsce oraz współpracuje z firmami w Słowacji i Wielkiej Brytanii. Specjalizuje się w ochronie fizycznej, monitorowaniu systemów alarmowych, zabezpieczaniu imprez oraz technicznej ochronie mienia, w tym instalacjach alarmowych i telewizji dozorowej. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, zapewnia wysoki standard usług ochroniarskich.
  • British School – ogólnopolska szkoła językowaOgólnopolska szkoła językowa British School od 17 lat oferuje zajęcia językowe dla dzieci, młodzieży i dorosłych w Dąbrowie Górniczej i okolicach. Wprowadziła innowacyjne rozwiązania, takie jak pakiet all inclusive, który obejmuje darmowe zajęcia z różnych dziedzin, oraz dedykowaną platformę do nauki online. British School wyróżnia się kompleksową ofertą edukacyjną, dostosowaną do potrzeb klientów w każdym wieku, a także wspiera młodzież poprzez sponsoring nagród w konkursach.
  • CENTRUM NAVIGARE Agnieszka Pasztak-OpiłkaCentrum Medyczne NAVIGARE to nowoczesny ośrodek oferujący kompleksową opiekę w zakresie medycyny i zdrowia psychicznego, zapewniając szybki dostęp do specjalistów oraz innowacyjne techniki leczenia. Prowadzi również centrum szkoleniowe, organizując szkolenia dla branży medycznej i edukacyjnej, zgodnie z najwyższymi standardami. NAVIGARE angażuje się także w projekty badawcze we współpracy z placówkami akademickimi.
  • Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne ELNAP Sp. z o. oPrzedsiębiorstwo ELNAP Sp. z o.o. od ponad 35 lat specjalizuje się w produkcji i wdrażaniu urządzeń zabezpieczających do sieci elektrycznych, takich jak bezpieczniki, wkładki topikowe i indywidualnie projektowane elementy izolacyjne. Firma jest jednym z nielicznych polskich producentów bezpieczników nożowych przemysłowych. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu, ELNAP dostarcza innowacyjne rozwiązania w zakresie zabezpieczeń elektrycznych.
  • EQ SYSTEM TECHNOLOGY Sp. z o. o.EQ SYSTEM TECHNOLOGY Sp. z o.o. to polska firma IT, która wspiera transformację cyfrową, pomagając klientom w optymalizacji procesów i osiąganiu celów biznesowych. Patrząc kompleksowo na procesy biznesowe, firma wprowadza rozwiązania wspierające zarządzanie personelem i produkcją, koncentrując się na rzeczywistych problemach operacyjnych i technologicznych. Tworzą i rozwijają autorską platformę XPRIMER, elastyczny system z kilkunastoma modułami, dostosowanym do specyfiki każdej organizacji.
  • JWP EngineeringJWP Engineering specjalizuje się w montażu, modernizacjach i remontach urządzeń energetycznych oraz systemów uzdatniania wody, oferując kompleksowe rozwiązania w zakresie technologii procesowych i automatyki. Działa w różnych branżach przemysłowych, a jej celem jest optymalizacja wydajności i efektywności energetycznej zakładów. Dzięki zespołowi doświadczonych inżynierów, firma z ponad 25-letnim doświadczeniem na rynku energetycznym realizuje zaawansowane zadania inwestycyjne.
  • INTERNATIONAL WIRE POLSKA Sp. z o.o.Od wielu lat IWP projektuje i produkuje elastyczne połączenia elektryczne, wykorzystując plecionki i taśmy miedziane. Dzięki mistrzostwu w zaplataniu i przetwarzaniu taśmy miedzianej, oferują innowacyjne rozwiązania dla wielu sektorów, w tym urządzeń elektrycznych, przemysłu lotniczego i zielonej energii. Firma współpracuje z klientami w procesie wspólnego rozwoju, prowadząc fazy projektowania, prototypowania oraz testów, co pozwala na odpowiedź na najbardziej wymagające zapytania.
  • Radosław Danecki PimpnessFirma Pimpness łączy pasję do motoryzacji z profesjonalizmem w zakresie tunningu, renowacji i detalingu samochodów, oferując usługi takie jak nakładanie powłok ceramicznych i renowacja klasycznych pojazdów. Działa na rynku krajowym i międzynarodowym, organizując motoryzacyjne wydarzenia charytatywne. Pimpness tworzy społeczność pasjonatów, którzy dzielą się swoją pasją i pomagają innym.
  • SALON URODY ESSE Aneta TarkaSalon urody ESSE, prowadzony przez Anetę Tarkę, to dynamicznie rozwijające się miejsce, które łączy nowoczesne podejście do pielęgnacji z najwyższymi standardami usług kosmetycznych. Po rozbudowie i wprowadzeniu innowacyjnych marek, salon oferuje szeroki wachlarz zabiegów, w tym trychologię i masaże balijskie. Dzięki współpracy z cenionymi specjalistami, ESSE stał się synonimem jakości i profesjonalizmu w regionie, zyskując zaufanie klientów i partnerów biznesowych.
  • SK hi-tech Battery materials Poland Sp. z o. o.SK hi-tech materials Poland to czołowy przedstawiciel innowacyjności i technologicznej doskonałości na skale światową. Firma będąca częścią międzynarodowego koncernu SK Group, wytycza nowe standardy w produkcji separatorów do akumulatorów litowo-jonowych, wykorzystywanych głównie w samochodach elektrycznych, które zapewniają bezpieczeństwo i wydajność. Zlokalizowana w Dąbrowie Górniczej na terenie Tucznawy fabryka jest jednym z najnowocześniejszych zakładów tego typu w Europie.
  • SternFirma Stern, założona w 1964 roku we Włoszech, jest światowym producentem maszyn do wyboru wykrojników do obuwia, regularnie uczestniczącym w międzynarodowych targach w Mediolanie. Na polskim rynku działa od 1998 roku, sprzedając te maszyny oraz akcesoria obuwnicze, a także produkując spody ortopedyczne ze sztucznego korka dla sektora medycznego. W ciągu 26 lat działalności zdobyła zaufanie na rynku krajowym i zagranicznym, współpracując z renomowanymi markami, oraz angażując się w wsparcie lokalnych stowarzyszeń i instytucji.

IX edycja konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego

Zapraszamy mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Duże przedsiębiorstwa, działające na terenie Dąbrowy Górniczej mające szczególne zasługi dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta, mogą ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego.

Zgłoszenia należy przesłać do 15 września 2024 r. na adres adamiecki@dg.pl.

Z radością ogłaszamy start dziewiątej edycji konkursu gospodarczego, który honoruje pamięć Karola Adamieckiego – wybitnego polskiego inżyniera, teoretyka zarządzania i prekursora naukowego podejścia do organizacji pracy. Głównym organizatorem jest miasto, a partnerami merytorycznymi Akademia WSB oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza w Dąbrowie Górniczej.

Zwycięzcy otrzymają statuetki upamiętniające Karola Adamieckiego, dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureata Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego” oraz pakiet wsparcia promocyjnego ze strony organizatora oraz partnerów.

 

Kapituła Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego IX edycja (2024)

 

  1. Marcin Bazylak, Prezydent Miasta – Przewodniczący
  2. Ewa Fudali – Bondel, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego
  3. nadz. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB
  4. Piotr Gil – Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej
  5. Aleksandra Wanat – Wiceprezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Dyrektor ds. Rozwoju
  6. Monika Ludkiewicz – Kierownik działu administracyjnego, Koordynator ds. marketingu, Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej
  7. Marta Bobrowska-Juroff – Przewodnicząca Rady Miejskiej
  8. Agata Kozielska – Dyrektor Transportu Międzynarodowego FIEGE Sp. z o. o.
  9. PRO Jacek Uroda – Laureat VIII Edycji Konkursu
  10. Renata Zielezińska –Redaktor portalu biznesowego PolecanyBiznes.pl, pomysłodawczyni projektu „Kobiety w biznesie”,

Dokumenty konkursu - IX edycja

ARCHIWUM

Wyniki VIII edycji konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego

We wtorek 19 września podczas uroczystej Gali, która odbyła się w Pałacu Kultury Zagłębia, poznaliśmy laureatów VIII edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. W poprzednich edycjach o nagrodę ubiegało się 72 kandydatów a 26 przedsiębiorców odebrało laury.

Głównym organizatorem Konkursu było miasto, a partnerami Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej.

 

Do tegorocznej edycji przystąpiło dziewięć firm:

– KANCELARIA ADWOKACKA ADWOKAT DOBROSŁAWA TOMZIK

– JWP ENGINEERING Sp. z o. o.

– PRACOWNIA ARCHITEKTONICZNA “TOJKARCHITEKCI” arch. Ryszard Tojka

– JACO.PRO Jacek Uroda

– Justyna Chrzanowska

– BETA SECURITY ISO Sp. z o. o.

– Salon Urody ESSE ANETA TARKA

– CALMTEC PRZEMYSŁAW KROCHMAL

– NGK Ceramics Polska Sp. z o. o.

Członkowie Jury zwracali uwagę przede wszystkim na kryterium innowacyjności, nowatorskie projekty, wyróżniające firmę na tle konkurencji, działania mające na celu rozwój zawodowy, kierowane do pracowników oraz wzmacniające relacje w zespole, etykę, CSR, jak również współpracę na rzecz rozwoju i promocji Dąbrowy Górniczej.

Zwycięzcami zostali:

Kategoria Mikroprzedsiębiorstwo  

Wyróżnienie: JWP ENGINEERING Sp. z o. o.

Firma mająca 25 lat tradycji i doświadczenia na rynku energetycznym. Specjalizuje się w kompleksowej obsłudze maszyn przemysłowych

Laureat: JACO.PRO Jacek Uroda
broker nowych technologii w marketingu. Pomaga małym i średnim firmom zrealizować cały proces wprowadzania i rozwoju nowych urządzeń online.

 

Kategoria Małe przedsiębiorstwo  Wyróżnienie: SALON URODY ESSE ANETA TARKA

Salon urody ESSE to ponad 20 lat doświadczenia i pasji. Miejsce, gdzie łączy się kosmetologia, medycyna estetyczna, profesjonalne preparaty, innowacyjne technologie oraz wykwalifikowana kadra. 2-krotny laureat w kategorii Mikroprzedsiębiorstwo

Laureat: BETA SECURITY ISO Sp. z o. o.

Firma świadczy usługi bezpieczeństwa i ochrony od roku 1998. W 2004 roku uruchomili największe w Polsce Całodobowe Centrum Ochrony oraz swój flagowy produkt SOM (System Ochrony Mobilnej), który jest ewenementem na skalę europejską

 

Kategoria Średnie przedsiębiorstwo  

Laureat: CALMTEC KROCHMAL
Firma oferuje swoim klienta pełen zakres wykonawstwa konstrukcji stalowych, urządzeń dla przemysłu oraz instalacji technologicznych. W oparciu o stale poszerzany park maszynowy wytwarzają konstrukcje stalowe oraz urządzenia przemysłowe spełniając wysokie wymagania klientów z całej Europy.

 

Kategoria Duże przedsiębiorstwo  

Nagroda Specjalna: NGK Ceramics Polska Sp. z o. o.

Grupa NGK wywodzi się z założonej w Japonii, w 1919 roku, fabryki materiałów ceramicznych, a obecnie NGK Insulators, Ltd.,  Ze swoją centralą zlokalizowaną w Nagoi jest światowym liderem we wszystkich kierunkach swojej działalności. W wielu regionach świata rozwija się w ramach czterech branż biznesowych: przemysłu energetycznego, przemysłu ceramicznego, branży elektronicznej oraz technologii procesów. W Dąbrowie Górniczej na terenie inwestycyjnym Tucznawa jako pierwszy inwestor uruchomili zakład produkcji filtrów ceramicznych do DPF.  Wszystkie produkty i technologie NGK z założenia przyczyniają się do ochrony środowiska naturalnego i mają wpływ na podnoszenie jakości życia.

Dokumenty konkursu

Kapituła konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego VIII edycja (2023)

KAPITUŁA KONKURSU O NAGRODĘ GOSPODARCZĄ IM. KAROLA ADAMIECIEGO VIII EDYCJI (2023)

 

Marin Bazylak, Prezydent Miasta – Przewodniczący

– Ewa Fudali Bondel –Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego

– Jej Magnificencja dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB – Rektor Akademii WSB
w Dąbrowie Górniczej

– Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

– Mateusz Rykała, Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.,
Podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej

Piotr Gil, Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej w Dąbrowie Górniczej

– Mateusz Maik, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Przedsiębiorcy z Wyboru”

– Robert Witecki, Radny Rady Miejskiej w Dąbrowie Górniczej

– Agata Kozielska,  Dyrektor Transportu Międzynarodowego FIEGE Sp. z o. o.

– Henryk Orczykowski, Prezes  Zarządu, Dyrektor Generalny „STALPROFIL” S.A.

Agnieszka Pasztak-Opiłka CENTRUM NAVIGARE – Laureatka VII edycji   

VIII edycji konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego

Wystartowała ósma edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego. Lokalne firmy mogą zgłaszać się do 15 lipca.

Konkurs jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogą przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

Duże przedsiębiorstwa, które mają szczególny wkład w rozwój miasta, mogą ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego.

Zgłoszenia, do 15 lipca, należy przesłać na adres adamiecki@dg.pl
Laureatów poznamy w trakcie uroczystej gali, która odbędzie się
19 września w Pałacu Kultury Zagłębia.

Wyniki VII edycji konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, który miał już siódma odsłonę, jest propozycją dla firm innowacyjnych i przyczyniających się do gospodarczego rozwoju miasta, przykładających jednocześnie wagę do wartości etycznych i społecznych.

Do konkursu mogły przystąpić mikro, małe i średnie przedsiębiorstwa, które:

  • mają siedzibę albo prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej;
  • funkcjonują na rynku minimum 5 lat;
  • w ciągu ostatnich 3 lat wdrożyły nowatorskie rozwiązania, innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne) lub działania wyróżniające przedsiębiorstwo na tle konkurencji w regionie;
  • przestrzegają zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji;
  • inwestują w rozwój pracowników;
  • współpracują z instytucjami edukacyjnymi, samorządowymi czy biznesowymi.

W tym roku ocenie jury poddało się dwanaście firm: InWork sp. z o. o., DSS Recykling sp. z o. o., Hurtownia „Long” sp. z o. o. sp. k., Intar sp. z o. o., DGlab, Salon Urody ESSE, Klinika Kosmetologii K3, Kreo przestrzeń dla edukacji, Milliarium, Centrum Medyczne NAVIGARE , Prowansalska Manufaktura, Gold Studio.

– Cieszę się, że tak wielu przedsiębiorców zgłosiło się do tak trudnego konkursu. Jego trudności polegała na tym, że ocenialiśmy nie tylko wyniki finansowe czy wpływ na rozwój gospodarczy miasta, ale także wdrażane innowacje – podkreśla Marcin Bazylak, prezydent miasta.

– Przy ocenie ważne były nowe pomysły, ale także działania na rzecz społeczności lokalnej i inwestycja w pracowników, w rozwój ich kompetencji. Sprawdzaliśmy, czy firmy podejmują się innowacji, a ich funkcjonowanie przekłada się na promowanie miasta, czy tworzą w ten sposób jego wartość i je rozwijają – tłumaczy dr hab. Marcin Lis, przewodniczący kapituły konkursu, prorektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej.

Zwycięzcami zostali:

Prowansalska Manufaktura w kategorii mikroprzedsiębiorstwo

Centrum Navigare w kategorii małe przedsiębiorstwo

DSS Recykling w kategorii średnie przedsiębiorstwo

Jury przyznało również dwa wyróżnienia: dla Gold Studio w kategorii mikroprzedsiębiorstw oraz dla Hurtowni „Long” w kategorii małych przedsiębiorstw.

Prowansalska Manufaktura to internetowy sklep oferujący ręcznie wykonywane dodatki i nietuzinkowe akcesoria do wnętrz utrzymane w stylu sielskim. W ofercie posiada m.in. praktyczne dekoracje do domu, ozdoby czy oryginalne prezenty.

Centrum Medyczne NAVIGARE to wielospecjalistyczny ośrodek, świadczący kompleksowe wsparcie z zakresu chirurgii ogólnej i naczyniowej, gastroenterologii, endokrynologii, neurologii, dermatochirurgii, proktologii, onkologii, kardiologii, psychiatry, psychologii klinicznej, neurologopedii, psychoterapii, a także fizjoterapii.

Spółka DSS Recykling została założona w 1997 r. i od początku swojej działalności zajmuje się transportem i przetwarzaniem odpadów szklanych. Obecnie działa w kraju i za granicą, posiada zakład w Dąbrowie Górniczej, filię w Gostyninie oraz przesypownie szkła w różnych regionach Polski.

Gold Studio jest agencją marketingową, a główne usługi przez nią świadczone to fotografia produktowa i profesjonalne filmy video. Oferuje również m.in. sesje biznesowe, przemysłowe i reklamowe, przygotowanie video poradników i kursów online.

Hurtownia „Long” powstała w 1990 roku i od początku funkcjonuje w dwóch oddziałach: w Dąbrowie Górniczej i w Sosnowcu. Oferuje szeroki asortyment dla branży grzewczej i instalacyjnej.

Głównym organizatorem konkursu było miasto, a partnerami Zagłębiowska Izba Gospodarcza, Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach, a także Akademia WSB. Zwycięzcy otrzymali okolicznościowe statuetki i dyplomy, prawo posługiwania się tytułem „Laureat Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego”, a także wsparcie promocyjne ze strony organizatorów oraz partnerów.

Karol Adamiecki, patron konkursu, urodził się 18 marca 1866 r. w Dąbrowie Górniczej. Jest jednym z twórców nauki o organizacji i kierowaniu. Sformułowane przez niego prawa harmonii doboru, harmonii działania organów pracy zbiorowej oraz optymalnej produkcji stały się – obok praw podziału pracy i koncentracji – fundamentami nauki organizacji i kierownictwa.

Uroczysta gala finałowa Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Adamieckiego odbyła się w Fabryce Pełnej Życia, podczas Business Meet Up – spotkania dla przedsiębiorców, poświęconego budowaniu relacji i rozwojowi biznesu.

Kapituła konkursu o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego VII edycja (2022)

– Marin Bazylak, Prezydent Miasta – Przewodniczący

– Ewa Fudali – Bondel, Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego

– Jej Magnificencja prof.nadz.dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, – Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej

– Janusz Michałek, Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S. A., Podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej,

– Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

– Katarzyna Papież-Pawełczak, Prezes Zarządu SPIN-US Sp. z o. o.

– Piotr Gil, Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej,

– Konrad Kawelczyk – Ogólnopolska Szkoła Językowa British School oddział w Dąbrowie Górniczej – Laureat VI edycji

– Mateusz Maik, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Przedsiębiorcy z Wyboru”

– Robert Witecki, Radny Rady Miejskiej

– Ewa Adamczyk – Klub Liderek Biznesu

– Rafał Bednarczyk – Dyrektor Generalny Alumast S.A – firma zaproponowana przez ZIG

– Marcin Szymański, Co-founder & Change Manager Open Innovation House Sp. z o. o.

VII edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą

W tym roku odbędzie się już VII edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Organizatorem Konkursu jest Gmina Dąbrowa Górnicza, a Partnerami Merytorycznymi Akademia WSB  oraz Zagłębiowska Izba Gospodarcza w Dąbrowie Górniczej i  Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

Konkurs skierowany jest do mikro, małych, średnich przedsiębiorstw posiadających siedzibę lub prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, a jego celem jest promocja najbardziej innowacyjnych oraz przyczyniających się do rozwoju gospodarczego miasta firm sektora MŚP, prowadzących działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, które w swym działaniu uwzględniają etyczne i społeczne wartości.

Duże przedsiębiorstwa, działające na terenie Dąbrowy Górniczej, które mają szczególne zasługi dla rozwoju gospodarczego i społecznego miasta, mogą ubiegać się o tytuł Laureata Nagrody Specjalnej im. Karola Adamieckiego.

Dokumentację konkursową należy przesłać w terminie do 15 lipca 2022 r. za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres adamiecki@dg.pl.

Tytuły Laureata Nagrody Gospodarczej im. Karola Adamieckiego oraz wyróżnienia zostaną uroczyście ogłoszone i wręczone przez Przewodniczącego Kapituły Konkursu lub wyznaczonego przez niego członka Kapituły podczas uroczystej Gali, która zaplanowana została na 15 września 2022 r. podczas wydarzenia  Business Meet Up w  Fabryce Pełnej Życia.

W zeszłorocznej edycji Konkursu w kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył Salon Urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do Ogólnopolskiej Szkoły Językowej British School oddział
w Dąbrowie Górniczej. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą zostało Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne DRIM Sp. z o. o. W kategorii średnich przedsiębiorstw zwyciężył „PEGAS” Engineering Sp. z o. o.,  a wyróżnienie trafiło do Klubu Sportowego Centrum Sp. z o. o. Nagrodę Specjalną im. Karola Adamieckiego otrzymała Katowicka Strefa Ekonomiczna S.A w Katowicach z okazji 25-lecia działalności na rzecz rozwoju gospodarki i przedsiębiorczości na terenie Dąbrowy Górniczej.

 

VI edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2021)

W czwartek 16 września podczas wydarzenia Business Meet Up poznaliśmy laureatów kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego, o tytuł ubiegało się 12 firm.

Konkurs odbył się po raz szósty. Skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym przestrzegały zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach konkursu, nagrodzone mogły zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w jego rozwój gospodarczy i społeczny. W tej kategorii wręczono nagrodę specjalną.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył Salon urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do firmy British Schoool. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą zostało przedsiębiorstwo Drim. W kategorii średnich przedsiębiorstw zwyciężyła firma Pegas Engineering., a wyróżnienie trafiło do Klubu Sportowego Centrum sp. z o.o.. Nagroda specjalna została przyznana Katowickiej Specjalnej strefie Ekonomicznej obchodzącej w tym roku 25-lecie działalności.

Nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego :

Konkurs o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego – Laureaci

Mikroprzedsiębiorstwo

NAGRODA: Salon urody ESSE TARKA ANETA

WYRÓŻNIENIE: Ogólnopolska Szkoła Językowa British School oddział w Dąbrowie Górniczej

Małe przedsiębiorstwo

NAGRODA: Przedsiębiorstwo Usługowo-Produkcyjne  DRIM Sp. z o. o.

Średnie przedsiębiorstwo

NAGRODA: „PEGAS” Engineering Sp. o. o.

WYRÓŻNIENIE: Klub Sportowy Centrum Sp. z o. o.

Duże przedsiębiorstwo

NAGRODA: Katowicka Specjalna Strefa Ekonomiczna

Głównym organizatorem Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego było miasto, a odbył się z inicjatywy Prezydenta Dąbrowy Górniczej. Partnerami merytorycznymi byli Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Do tegorocznej edycji przystąpiło 12 podmiotów.

KAPITUŁA KONKURSU O NAGRODĘ GOSPODARCZĄ IM. KAROLA ADAMIECKIEGO VI EDYCJI (2021)

– Marcin Bazylak, Prezydent Miasta – Przewodniczący

– Ewa Fudali Bondel – Pełnomocnik Prezydenta Miasta ds. rozwoju gospodarczego

– dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, prof. AWSB

– Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach

– dr hab. inż. Anna Timofiejczuk, prof. PŚ

– Katarzyna Papież-Pawełczak, Prezes Zarządu SPIN-US Sp. z o. o.

– Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,

– Mateusz Rykała, Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S. A., Podstrefy Sosnowiecko – Dąbrowskiej,

– Piotr Gil, Prezes Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej,

– Janusz Dramski, Manager BeIN Offices powered by biznesHUB Katowice

– Marcin Szymański, Co-founder & Change Manager Open Innovation House Sp. z o. o.

– Stanisław Cieśla, IBM CIC Poland – Katowice Site Lead

– Grzegorz Szymański, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia

– Radosław Musiał,  MUSIAŁ Group – Nieruchomości

– Mateusz Maik, Członek Zarządu Stowarzyszenia „Przedsiębiorcy z „Wyboru”

– Robert Witecki, Radny Rady Miejskiej

V edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2020)

W czwartek 19 listopada poznaliśmy laureatów kolejnej edycji Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego. Wyniki zaprezentowano online.

Konkurs odbył się po raz piąty. Skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym przestrzegały zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach konkursu, nagrodzone mogły zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w jego rozwój gospodarczy i społeczny. W tej kategorii wręczono nagrodę specjalną.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo zwyciężył Salon urody ESSE, a wyróżnienie trafiło do firmy Kursy Szkolenia Konferencje Perfekt. W kategorii małe przedsiębiorstwo zwycięzcą została MUSIAŁ GROUP, a wyróżnienie otrzymała firma OPREMA. W kategorii średnich przedsiębiorstw zwyciężyła URSA Polska sp. z o.o., a nagrodzonym dużym przedsiębiorstwem został Saint-Gobain Innovative Materials Polska sp. z o.o.

– Gratulacje i brawa dla laureatów i wszystkich uczestników. To były dobre propozycje, między kandydatami były niewielkie różnice, a kapituła miała naprawdę niełatwe zadanie, żeby wybrać najlepszych. Dziękuję członkom kapituły konkursu za wsparcie eksperckie i wspólne działania, które służą promocji potencjału gospodarczego naszego miasta – powiedział Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej.

Nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego :

Konkurs o nagrodę gospodarczą im. Karola Adamieckiego – Laureaci

Mikroprzedsiębiorstwo

NAGRODA: Salon urody ESSE TARKA ANETA

WYRÓŻNIENIE: KUCABA-POGOŃSKA MAGDALENA Kursy Szkolenia Konferencje Perfekt

Małe przedsiębiorstwo

NAGRODA: MUSIAŁ GROUP Radosław Musiał

WYRÓŻNIENIE: GRZEGORZ BARTOSZ OPREMA

Średnie przedsiębiorstwo

NAGRODA: URSA Polska sp. z o.o.

Duże przedsiębiorstwo

NAGRODA: Saint-Gobain Innovative Materials Polska sp. z o.o.

 

Ze względu na obowiązujące obostrzenia, rozstrzygnięcie konkursu odbyło się online, obejrzeć można je było m.in. na facebook`owym profilu Dąbrowskiego Inkubatora Przedsiębiorczości. Oprócz ogłoszenia wyników, zaprezentowano krótkie wystąpienia dotyczące prowadzenia biznesu.

Głównym organizatorem Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego było miasto, a odbył się z inicjatywy prezydenta Dąbrowy Górniczej. Partnerami merytorycznymi byli Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach oraz Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej. Do tegorocznej edycji przystąpiło 13 podmiotów. Przewodniczący kapituły konkursu był prezydent miasta, obok niego zasiedli:  dr hab. Zdzisława Dacko-Pikiewicz, rektor Akademii WSB, Janusz Dramski, Manager Business Link oddział Katowice, Bartłomiej Kaczmarek, prezes BNI Zagłębie, Kazimierz Karolczak, przewodniczący zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii, Karol Kohlbrenner, starszy Cechu Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej, Łukasz Kolber, dyrektor Zagłębiowskiej Izby Gospodarczej, Mateusz Maik, członek zarządu stowarzyszenia Przedsiębiorcy z Wyboru, Mateusz Rykała, wiceprezes zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Robert Witecki, radny Rady Miejskiej, Tomasz Zjawiony, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

IV edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2019)

W środę 20 listopada w Pałacu Kultury Zagłębia wręczono nagrody laureatom Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.

Konkurs odbył się po raz czwarty. Skierowany był do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzą działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym przestrzegały zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach konkursu, nagrodzone mogą zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w jego gospodarczy i społeczny rozwój.

Nagrodzeni i wyróżnieni w Konkursie o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego :

  • w kategorii mikro przedsiębiorstwo :

Laureat:

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School Oddział Dąbrowa Górnicza
Kluczową działalnością firmy jest prowadzenie kursów z języka angielskiego w sposób konwersacyjny oraz komunikacyjny.

Wyróżnienie:

VOSIMA LABORATORIUM, Izabela Boroń
Firma zajmuje się produkcją naturalnych wyrobów kosmetycznych do włosów.

  • w kategorii średnie przedsiębiorstwo

Laureat:

Przedsiębiorstwo Produkcyjno –  Handlowe „Wader – Woźniak” Sp. z o.o.
Firma jest jednym z największych polskich producentów zabawek z tworzyw sztucznych. Rocznie z fabryki w Dąbrowie Górniczej „wyjeżdża” 6 mln zabawek, z czego połowa trafia na eksport do ponad 70 krajów.

  • Nagroda Specjalna – duże przedsiębiorstwo

Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych „DAMEL” S.A.
DAMEL jest firmą specjalizującą się w produkcji i remontach maszyn elektrycznych.Obecnie jej podstawowym asortymentem są silniki elektryczne, mające zastosowanie w przemyśle wydobywczym, zwłaszcza w strefach zagrożenia wybuchem.

Nagrody i wyróżnienia, podczas uroczystej gali, wręczali Marcin Bazylak, prezydent Dąbrowy Górniczej, oraz Agnieszka Pasternak, przewodnicząca Rady Miejskiej. W jej trakcie wręczono również certyfikaty partnerom programu Karta Młodego Przedsiębiorcy. Jest to system ulg, zniżek i różnorodnych udogodnień, oferowanych przez wybrane firmy początkującym przedsiębiorcom.

Organizatorem konkursu było miasto Dąbrowa Górnicza, a partnerami merytorycznymi Akademia WSB w Dąbrowie Górniczej oraz Regionalna Izba Gospodarcza w Katowicach.

III edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2018)

Konkurs, organizowany z inicjatywy Zbigniewa Podrazy, prezydenta Dąbrowy Górniczej, odbył się po raz trzeci. To przedsięwzięcie skierowane do mikro, małych i średnich przedsiębiorstw, które mają siedzibę lub prowadzące działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, wdrożyły w ciągu ostatnich 3 lat innowacje, a przy tym prowadziły działalność przestrzegając zasad etyki oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. Nagrodzone mogą zostać również duże przedsiębiorstwa, działające na terenie miasta, które mają szczególny wkład w gospodarczy i społeczny rozwój miasta.

Konkurs o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego organizowany jest pod Honorowym Patronatem Jego Magnificencji Rektora Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. Formularze oceniają niezależni eksperci z Uniwersytetu Ekonomicznego, dając swoje rekomendacje a Laureatów wybiera Kapituła Konkursu. Laureatów poznaliśmy 14 listopada podczas honorowej Gali Przedsiębiorczości, w Pałacu Kultury Zagłębia, organizowanej w ramach obchodów Światowego Tygodnia Przedsiębiorczości.

W skład Kapituły Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego weszły następujące osoby reprezentujące różne środowiska współpracujące z przedsiębiorcami powołane Zarządzeniem Nr 2703.2018 Prezydenta Miasta Dąbrowy Górniczej z dnia 7.09.2018 r.

  • Marcin Bazylak, I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Akademii WSB w Dąbrowie Górniczej,
  • Janusz Dramski, Manager Business Link oddział Katowice,
  • Przemysław Grzywa, Dyrektor Generalny Europejskiej Konfederacji Młodych Przedsiębiorców Yes for Europe,
  • Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii,
  • Karol Kohlbrenner, Starszy Cechu, Cech Rzemiosł Różnych w Dąbrowie Górniczej,
  • dr Marcin Komańda, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • Mateusz Maik, Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości,
  • Andrzej Malinowski, Prezes Zarządu Dąbrowskich Wodociągów Sp. z o.o.,
  • prof. dr hab. Jan Pyka, Prezes Oddziału Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa w Katowicach,
  • Mateusz Rykała, Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A., Podstrefy Sosnowiecko-Dąbrowskiej,
  • Jacek Uroda, Właściciel firmy  JACO.PRO,
  • Tomasz Zjawiony, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach.

Nagrody i wyróżnienia w 2019 r. trafiły do:

Kategoria średnie przedsiębiorstwo

Wyróżnienie

EQ System Sp. z o.o.   – to firma doradczo-wdrożeniowa z 27 letnim doświadczeniem.  Jest autorem platformy XPRIMER i rozszerzenia jej o funkcjonalności, pozwalającej na  realizację założeń koncepcji Industry 4.0 – XPRIMER.MOM. Rozwiązania oferowane przez firmę wspierają zarządzanie etapami produkcji, zarządzanie zasobami, prognozowanie czy zarządzanie sprzedażą. Firma realizuje również projekt, w którym występuje w roli mecenasa sztuki.  Eq System Sp. z o.o. współpracuje z  uczelniami wyższymi, wspiera inicjatywy lokalne, instytucje oświatowe m.in. Specjalny Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Słabowidzących i Niewidomych oraz promuje Dąbrowę Górniczą wśród zagranicznych kontrahentów.

Laureat

PPUH Dolomit Kopalnia „Ząbkowice” S.A.  

Przedsiębiorstwo powstało jako spółka akcyjna w 1991, kontynuując ponad stuletnią eksploatację złoża Ząbkowice. Dokonania inwestycyjne i modernizacyjne umożliwiły zwielokrotnienie zdolności produkcyjnych firmy. Przedsiębiorstwo posiada nowoczesny park maszynowy zapewniający produkcję około 1,5 mln ton kruszywa dolomitowego rocznie, co czyni firmę jednym z liderów w branży.

W ostatnich latach przedsiębiorstwo wprowadziło nowoczesny system zarządzania pracą maszyn połączony z monitoringiem GPS. Firma zrealizowała dwa projekty finansowane ze źródeł europejskich, w wyniku których wprowadzono ulepszone produkty.

Przedsiębiorstwo wspiera rzeczowo i finansowo m.in. przedszkola, szkoły, domy dziecka, specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze, biblioteki miejskie oraz inne instytucje publiczne. Współpracuje również z uczelniami wyższymi  przy projektach gospodarczych, naukowych jak i przy organizacji wydarzeń branżowych.

Kategoria małe przedsiębiorstwo – LAUREAT

Musiał Group Radosław Musiał – to  wysoko wyspecjalizowana grupa  podmiotów kompleksowo obsługujących kluczowe obszary rynku nieruchomości. W ramach usług oferuje pośrednictwo nieruchomości (Musiał Nieruchomości), obsługę inwestycji  deweloperskich i deweloperów (Biuro Deweloperskie), doradztwo prawne i inwestycyjne, regulacje stanów prawnych nieruchomości (Musiał Kancelaria Prawna), projektowanie i aranżację wnętrz (Musiał Inwestycje).

Firma rozwija sieć oddziałów na terenie Śląska i Zagłębia (m.in. w Dąbrowie Górniczej, Katowicach i Tarnowskich Górach) i jest prekursorem obsługi inwestorów deweloperskich w zakresie tworzenia zintegrowanych projektów deweloperskich.

Firma Musiał Group posiada pozytywną  rekomendację najważniejszych jednostek branżowych w Polsce m.in. Krajowej Izby Gospodarki Nieruchomościami, Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości czy Instytutu Gospodarki Nieruchomościami. Firma oferuje usługę Home Staging polegającą na kompleksowym przygotowaniu nieruchomości do sprzedaży lub najmu.

Firma dwukrotnie została wyróżniona tytułem Innowator podczas Międzynarodowych Konferencji Naukowych „Innowacje i przedsiębiorczość. Teoria i praktyka” w latach 2014 i 2016.

Kategoria mikroprzedsiębiorstwo

WYRÓŻNIENIE I

Annanas Studio Kreatywne Anna Urbańska

Studio powstało w 2014 roku, a przedmiot jego działalności związany jest z zamiłowaniem do architektury, grafiki, wzornictwa i fotografii. Zakres oferowanych usług można podzielić na 3 wzajemnie przeplatające się sektory: branding, projektowanie wystroju i aranżacji wnętrz oraz projekty budowlane i architektoniczne niewymagające pozwolenia na budowę.

Firma jest laureatem Plebiscytu Architektura Roku XXL w kategorii Wnętrza Publiczne organizowanego  przez Grupa Sztuka Architektury. Otrzymała również Nagrodę Innowator 2018 jako laureat w kategorii „Innowacyjny pomysł na biznes” za pełne pasji i estetyki tworzenie kampanii promocyjnych łączących zamiłowanie do architektury, grafiki, wzornictwa i fotografii, w organizowanym cyklicznie przez Akademię WSB konkursie.

WYRÓŻNIENIE II

Ogólnopolska Szkoła Językowa British School Oddział Dąbrowa Górnicza. Kluczową działalnością firmy jest prowadzenie kursów z języka angielskiego w sposób konwersacyjny oraz komunikacyjny na wszystkich poziomach zaawansowania.

Wdrożono e-learning, w ramach którego wykorzystuje się  w procesie edukacji również materiały National Geographic. Firma organizuje lekcje pokazowe, dni otwarte i spotkania z lektorami. Sale wykładowe są wyposażone w multimedia; utworzono multimedialną bibliotekę. Wdrożono projekt Akademia Lektora, będący nowatorskim podejściem do zarządzania kadrami w zakresie szkoleń, rozwoju kompetencji, jak i ścieżek rozwoju zawodowego i awansu.

Szkoła współpracuje z miastem przy organizacji  Dębowego Maj Festiwalu i  Biegu Skrzata.  Razem z Miejską Biblioteką Publiczną współorganizuje dąbrowski przegląd piosenki anglojęzycznej Sing up!, a także  Miejski Turniej Języka Angielskiego.

ARMADILLOS – Karol Grzesica (Nazwa marketingowa : Centrum Gier „Furia”).

Przedmiotem działalności firmy są gry strzelankowe z wykorzystaniem replik Air Soft Gun, ekscytujące escape roomy czy też organizacja niecodziennych przyjęć okolicznościowych. Celem działalności jest przeniesienie rozrywki znanej z gier komputerowych do świata rzeczywistego. Zlokalizowana w Dąbrowie Górniczej CG Furia oferuje niespotykaną na Śląsku formę rozrywki. Dwa budynki stylizowane na podziemne bazy wojskowe zapewniają niesamowite wrażenia oraz możliwość pełnej immersji w świat gry. Tego typu aktywności świetnie sprawdzają się jako ćwiczenia budujące zespół. Przedsiębiorstwo posiada również w swojej ofercie ciekawe gry miejskie.

Firma wdrożyła rozwiązania informatyczne w zakresie rezerwacji dokonywanych przez klientów oraz systemów oświetlenia i elektronicznych zamków sterowanych centralnie, co przekłada się na sprawność przygotowania budynków pod potrzeby klientów, jak i wykorzystywanie nowych elementów scenariuszowych do przeprowadzanych rozgrywek.

Nagroda specjalna 2018

Huta Bankowa Sp. z o.o.  – powstała w roku 1834 i obecnie oferuje wyroby długie, pierścienie i obręcze oraz pierścienie obrobione mechanicznie. Obecnie przedsiębiorstwo uruchomiło projekty inwestycyjne i modernizacyjne (na kwotę 130 mln złotych), których efektami będą zwiększenie potencjału produkcyjnego, podniesienie jakości wyrobów oraz poprawa warunków pracy zatrudnionych osób. Posiada ono program praktyk i staży dla młodych osób, chcących zdobyć praktyczne doświadczenie zawodowe. Podpisało list intencyjny z Wydziałem Inżynierii Materiałowej i Metalurgii Politechniki Śląskiej w sprawie uruchomienia studiów dualnych. Hołduje zasadzie autorstwa Karola Adamieckiego, że uzyskiwanie właściwej efektywności możliwe jest jedynie dzięki współdziałaniu dopasowanych elementów procesów wraz z zachowaniem więzi międzyludzkich.

II edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2017)

II edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego.

Uczestnikiem Konkursu mogło zostać mikro, małe, średnie przedsiębiorstwo posiadające siedzibę lub prowadzące działalność na terenie Dąbrowy Górniczej, które:

  1. wdrożyło w ciągu ostatnich 3 lat i wykorzystuje innowacje (produktowe, procesowe, marketingowe bądź organizacyjne),
  2. stosuje rozwiązania bliskie teorii organizacji i zarządzania Karola Adamieckiego,
  3. przestrzega zasad etyki, społecznej odpowiedzialności biznesu oraz uczciwej konkurencji,
  4. inwestuje w rozwój pracowników,
  5. współpracuje z instytucjami edukacyjnymi, przyczynia się do rozwoju i promocji kształcenia dualnego,
  6. realizuje znaczące projekty inwestycyjne,
  7. realizuje projekty w dziedzinie B+R,
  8. współpracuje z innymi przedsiębiorstwami, ale również samorządem oraz uczelniami,
  9. poprzez swoje działania lub produkty przyczynia się do promocji miasta Dąbrowa Górnicza jako silnej gospodarki regionu lub posiada rozpoznawalną markę.

Powyższe kryteria oceny związane są z celami konkursu, wśród których można wyróżnić przede wszystkim promocję innowacyjnych firm z sektora MŚP i dużych przedsiębiorstw mających wpływ na rozwój gospodarczy Dąbrowy Górniczej, promocję wizerunku samego miasta oraz Uniwersytetu Ekonomicznego jako podmiotów wspierających przedsiębiorczość i przedsiębiorstwa; promocję przedsiębiorstw uwzględniających etyczne i społeczne wartości, a także promocję naukowych i przemysłowych dokonań Karola Adamieckiego.

Taki zestaw celów konkursu może wydawać się rozległym i eklektycznym, lecz nie wolno zapominać, że zgodnie z osiągnięciami naukowego nurtu zarządzania, którego prekursorem był Karol Adamiecki, efektywność gospodarcza jest zjawiskiem złożonym, które podlegało nie tylko prawidłowościom operacjonalizacji i pomiaru ilościowego, ale także zawierało zagadnienie jakości pracy i wszelkie aspekty z nią związane, które dziś możemy wiązać m.in. z koncepcją kapitału społecznego. Karol Adamiecki w swym referacie na I zjazd Zrzeszenia Naukowej Organizacji Pracy w Polsce w 1924 roku pisał:

„Jeżeli zważymy, że cały ten organizm wytwórczy składa się nie tylko z urządzeń i maszyn ale i z ludzi, którzy stanowią jak gdyby ogólny zbiorowy system nerwowy, kierujący całym organizmem, i którzy są maszynami niesłychanie subtelnymi, mającemu własności i interesy nie tylko fizyczne, ale i duchowe o skali tak niezmiernie rozległej, to zrozumiemy, jak bardzo trudne i odpowiedzialne jest zadanie kierownika, czy to kierującego całym zakładem przemysłowym, czy poszczególnymi jego częściami”.

Świadomi celów konkursu, kryteriów oceny jego uczestników, jak i wielkości pozostawionego przez Karola Adamieckiego dorobku członkowie Kapituły Konkursu, spotkali się w dniu 7 listopada b.r. w Urzędzie Miejskim  w Dąbrowie Górniczej.

W skład Kapituły weszły następujące osoby reprezentujące różne środowiska współpracujące z przedsiębiorcami:

  • Przewodniczący kapituły – Zbigniew Podraza, Prezydent Dąbrowy Górniczej
  • Marcin Bazylak, I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza,
  • prof. UE dr hab. Alojzy Czech, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach,
  • prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz, Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej,
  • Tadeusz Donocik, Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach,
  • Przemysław Grzywa, Wiceprzewodniczący Forum Młodych Przedsiębiorców RIG w Katowicach,
  • Tomasz Kamiński, Prezes Zarządu Agencji Rozwoju Lokalnego S.A. w Sosnowcu,
  • Kazimierz Karolczak, Przewodniczący Zarządu Górnośląsko- Zagłębiowskiej Metropolii,
  • prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka, Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa,
  • Mateusz Maik, Dyrektor Akademickich Inkubatorów Przedsiębiorczości,
  • Mateusz Rykała, Wiceprezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej S.A.

Spotkanie Kapituły posłużyło zapoznaniu się z raportem oceny uczestników konkursu przygotowanym przez partnera merytorycznego i  dokonaniu przez Kapitułę ostatecznych rozstrzygnięć  w kwestii przyznania nagród i wyróżnień. Zgodnie z Regulaminem Konkursu, pierwszej oceny merytorycznej dokonał Partner Konkursu Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach i on zarekomendował Kapitule finalistów, którzy spośród wszystkich zgłoszeń uzyskali najwyższą ocenę. Z grona finalistów Kapituła niezależnie dokonała oceny. Po przeprowadzonej dyskusji każdy członek Kapituły przyznał w głosowaniu tajnym punkty, które następnie zostały zsumowane i dały podstawę do ogłoszenia wyników.

Obradom kapituły konkursu zostały poddane wnioski następujących przedsiębiorstw:

  • Biuro Obrachunkowe „Wn-Ma” s.c. Doradcy podatkowi Przemysław Lichołap Zdzisława Lichołap, data rozpoczęcia działalności 2000 rok, branża księgowość i doradztwo podatkowe;
  • Dąbrowskie Wodociągi Sp. z o.o., data rozpoczęcia działalności 1976 rok, branża wodociągowo-kanalizacyjna;
  • EQ System Sp. z o.o., data rozpoczęcia działalności 2003 rok, branża IT;
  • Home-Projekt Sp. z o.o., Sp. Komandytowa, data rozpoczęcia działalności 2014 rok; branża usług deweloperskich i home stagingu
  • Komart Barbara Badura, rok rozpoczęcia działalności 2015, branża reklamowa
  • Optokom Outdoor Media Grzegorz Szymański, rok rozpoczęcia działalności 2004 rok, branża reklamowa
  • PPUH „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” S.A., rok rozpoczęcia działalności 1991 rok, branża górnicza, budowlana i rolnicza
  • Refra Sp. z o.o., data rozpoczęcia działalności 2003 rok, branża budownictwa ogniotrwałego.

Zgłoszeń do konkursu dokonały zatem przedsiębiorstwa reprezentujące różne branże, będące również w odmiennym okresie rozwoju – zarówno firmy młode, jak i mogące wykazać się doświadczeniem rynkowym. To wewnętrzne zróżnicowanie uczestników konkursu nie miało jednak wpływu na jakość zgłoszeń. Członkowie Kapituły z uznaniem stwierdzili, że zgłoszenia w wysokim stopniu spełniają regulaminowe kryteria oceny, co może tylko dobrze świadczyć o rozwoju dąbrowskiego biznesu. W dyskusji przeprowadzonej w ramach obrad Kapituły dwie kwestie stały się głównym polem do prowadzenia dyskusji. Pierwszym z nich był problem innowacyjności przedsiębiorstw zgłoszonych do konkursu, a przede wszystkim jej intensywność i szeroki zakres. Wskazywano na wykazane we wnioskach innowacje o charakterze organizacyjnym, procesowym, produktowym, czy technologicznym, finansowane zarówno ze źródeł wewnętrznych, jak i zewnętrznych. Drugą taką kwestią stała się  deklarowana i rzeczywista odpowiedzialność społeczna podmiotów gospodarczych, wyrażająca się w zaangażowaniu w tzw. lokalność, czyli działalności na rzecz miasta i jego mieszkańców oraz najbliższego regionu. Wyrażała się ona w zgłoszonych wnioskach m.in. przez wspieranie klubów sportowych, instytucji kultury, aktywny udział w stowarzyszeniach biznesowych, współpracę z instytucjami edukacyjnymi i szkolnictwem wyższym, czy organizację i wsparcie wydarzeń realizowanych na terenie miasta Dąbrowa Górnicza.

W obu powyższych kwestiach członkowie Kapituły z uznaniem wypowiadali się o osiągnięciach zgłoszonych do konkursu przedsiębiorstw. Po przeprowadzeniu dyskusji przystąpiono do głosowania, mającego zdecydować o ostatecznych rozstrzygnięciach w ramach konkursu.

Konkurs rozstrzygnięty został w trzech kategoriach: mikro, mały i średni przedsiębiorca. Zgodnie z Regulaminem Konkursu w każdej kategorii Kapituła Konkursu przyznała nagrodę i wyróżnienie.

W kategorii mikro przedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyło Biuro Obrachunkowe „Wn-Ma” s.c. Doradcy podatkowi Przemysław Lichołap Zdzisława Lichołap.

Firma, która wprowadziła nowoczesny system księgowy, który pozwolił na szybsze i przejrzyste prowadzenie księgowości klientów; wprowadziła usługi on-line i  innowację organizacyjną w postaci powołania komórki odpowiedzialnej za odbiór dokumentacji bezpośrednio u klientów. Dba ona o rozwój pracowników kierując ich w ramach realizowanego projektu na szkolenia zarówno z zakresu profesjonalnych kompetencji zawodowych, jak i m.in.  z umiejętności miękkich i rozwoju osobistego.  W ramach swojej działalności w stowarzyszeniu Przedsiębiorców Zagłębia  promuje przedsiębiorczość w regionie, uczestniczy i współorganizuje konferencje biznesowe. Wspiera kluby sportowe  i co roku wraz z Children International Summer Village Polska oddział Dąbrowa Górnicza pomaga w międzynarodowej wakacyjnej wymianie dąbrowskich dzieci.

W kategorii mikro przedsiębiorstwo Laureatem Nagrodę im. Karola Adamieckiego została firma KOMART BARBARA BADURA.

Firma, która w związku z realizacją współpracy z klientami wdrożyła system zdalnego zarządzania projektem, w którym etap projektowy przebiega wielotorowo, przyczyniając się do znacznego skrócenia czasu realizacji zadań. Współpracuje z innymi lokalnymi firmami przy realizacji projektów. Zorganizowała ona dwie edycje szkoleń i warsztatów skierowanych do lokalnych mikroprzedsiębiorstw z zakresu rozwoju firmy w mediach społecznościowych. Jest również inicjatorem akcji społecznej promującej lokalną gwarę – Gwara Zagłębiowska dla Ciućmoków.  Wraz z Biblioteką Miejską w Dąbrowie Górniczej zrealizowała projekt przybliżający kulturę Zagłębia Dąbrowskiego. W ramach Zagłębiowskiej Akademii Liderów przeprowadziła szkolenie dla uczniów i studentów. Jako członek Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia uczestniczy w spotkaniach aktywizujących przedsiębiorców w regionie.

W kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyło EQ System Sp. z o.o.

Firma zajmująca się praktycznym wdrożeniem koncepcji Przemysłu 4.0 przez automatyzację i optymalizację procesów produkcyjnych. Stworzyła ona, wykorzystuje  i rozwija w tym celu platformę XPRIMER, której pierwsza wersja została zrealizowana ze wsparciem Narodowego Centrum Badań i Rozwoju i uznana przez Instytut Nauk Ekonomicznych PAN za jeden z najbardziej innowacyjnych produktów polskiej gospodarki. Współpraca biznesowa obejmuje cały glob. Partnerami są firmy z Czech, Włoch, Stanów Zjednoczonych, czy Japonii. Dąży ona do regularnego podnoszenia kompetencji własnych pracowników. Angażuje się w akcje charytatywne i wspiera ambitne przedsięwzięcia osób prywatnych. Współpracuje ze szkolnictwem wyższym promując kształcenie dualne, organizuje wizyty studyjne studentów, prowadzi rekrutację stażystów i praktykantów.  Aktywny członek dąbrowskiego środowiska biznesowego, wspiera lokalne inicjatywy i bierze czynny udział w wydarzeniach organizowanych w Dąbrowie Górniczej.

W kategorii małe przedsiębiorstwo Laureatem Nagrody im. Karola Adamieckiego została firma OPTOKOM OUTDOOR MEDIA GRZEGORZ SZYMAŃSKI.

Firma, która sukcesywnie wykorzystuje w swoich działaniach innowacje procesowe oraz technologiczne. Wykorzystuje zautomatyzowany proces produkcyjny oparty o nowoczesny park maszynowy zaprojektowany ze względu na elastyczne podejście do klienta. Wprowadziła technologię druku opartą o ekologiczne farby światło utwardzalne. Wdrożyła projekt badawczy mający na celu wypracowanie technologii, w wyniku której produkty będą odporne na zarysowania oraz silną adhezję. Stosuje zespoły projektowe przy realizacji poszczególnych zamierzeń biznesowych. Pracownicy biorą udział w szkoleniach branżowych i warsztatach interpersonalnych, a także  w konferencjach, kongresach i wydarzeniach coworkingowych. Współpracuje ze szkołami i uczelniami z terenu zagłębia oferując staże, wspierając inicjatywy edukacyjne i przedsiębiorcze oraz organizując warsztaty. Wspiera dąbrowskie kluby sportowe i sportowców,  a także wydarzenie sportowe i kulturalne. Pozostaje aktywnym członkiem dąbrowskiego środowiska biznesowego, a jego działania w tym obszarze są nastawione na integrację i edukację przedsiębiorców.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo wyróżnienie otrzymało PPUH „Dolomit” Kopalnia „Ząbkowice” S.A. 

Przedsiębiorstwo, które wprowadziło nowoczesne systemy zarządzania pracą maszyn oraz System Zarządzania Jakością i Zakładową Kontrolę Produkcji;  zrealizowało dwa projekty dofinansowane z funduszy unijnych, dzięki którym wprowadzono na rynek nowe produkty. Zrealizowało prace badawcze współfinansowane przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Wspiera rozwój pracowników oraz pomaga instytucjom kulturalno-oświatowym oraz instytucjom i klubom sportowym (w tym z terenu Dąbrowy Górniczej); aktywnie współpracuje ze szkolnictwem wyższym i ze zagłębiowskim środowiskiem biznesowym.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo Laureatem Nagrody im. Karola Adamieckiego zostały DĄBROWSKIE WODOCIĄGI SP. Z O.O.

Przedsiębiorstwo, które wdrożyło Efektywny Model Zarządzania wykorzystujący koncepcję i narzędzie Balanced Scorecard, a także zintegrowany system informatyczny. Wdrożyło ponadto w ramach zarządzania procesami takie narzędzia biznesowe jak: Risk Management, Asset Management, Project Management. Przeprowadziło i wprowadziło szereg innowacji i usprawnień w zakresie działalności podstawowej, obejmujących m.in. modernizację i inwestycje w infrastrukturę współfinansowane przez Narodowy i Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Wdrożyło także nowe metody badawcze o  charakterze mikrobiologicznym i fizykochemicznym oraz  poszerzyło program współpracy własnej jednostki badawczej z innymi laboratoriami. Realizuje ono również projekt badawczy przy współudziale Politechniki Krakowskiej. Stara się wykorzystywać pełen potencjał pracowników dla wspólnego budowania przyszłości firmy. Promuje edukację ekologiczną oraz systematycznie udziela pomocy finansowej i rzeczowej instytucjom charytatywnym i oświatowym na cele rożnego rodzaju przedsięwzięć na terenie Dąbrowy Górniczej. Pozostaje liderem współpracy pomiędzy podmiotami w swojej branży.

I edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą (2016)

I edycja Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego  rozstrzygnięta została w trzech kategoriach mikro, mały i średni przedsiębiorca. Ponadto decyzją Kapituły Konkursu dużemu przedsiębiorstwu mogła zostać przyznana Nagroda Specjalna im. Karola Adamieckiego.

Wszystkie formularze zgłoszeniowe zostały ocenione przez Partnera Merytorycznego (Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach), a następnie poddano je dyskusji podczas obrad Kapituły Konkursu, którą stanowili przedstawiciele różnych środowisk współpracujących z przedsiębiorcami:

  • Zbigniewa Podraza– Prezydent Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Marcin Bazylak- I Zastępca Prezydenta Miasta Dąbrowa Górnicza
  • Piotr Wojaczek– Prezes Zarządu Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej
  • prof. dr hab. inż. Leszek Kiełtyka- Prezes Towarzystwa Naukowego Organizacji i Kierownictwa
  • Mateusz Maik– Partner Zarządzający AIP
  • Tadeusz Donocik– Prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach
  • Kazimierz Karolczak – Członek Zarządu Województwa Śląskiego
  • prof. nadzw. dr Zdzisława Dacko-Pikiewicz– Rektor Wyższej Szkoły Biznesu w Dąbrowie Górniczej
  • prof. UE dr hab. Alojzy Czech- Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach
  • prof. zw. dr hab. Wojciech Dyduch- Prodziekan ds. Rozwoju Wydziału Zarządzania, Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach

 

Nagrody i wyróżnienia trafiły do najbardziej innowacyjnych oraz wnoszących nieprzeciętny wkład w rozwój miasta przedsiębiorstw sektora MŚP, działających na terenie Dąbrowy Górniczej. Firmy te kierują się etycznymi i społecznymi wartościami.

I edycja Konkursu wpisała się w obchody 100- lecia nadania praw miejskich Dąbrowie Górniczej, przypominając jednocześnie o 150. rocznicy urodzin Karola Adamieckiego, wybitnego dąbrowskiego ekonomisty.

Gala Przedsiębiorczości skierowana była do lokalnych przedsiębiorców, przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu oraz świata kultury i nauki. Wydarzenie było okazją do nawiązania kontaktów biznesowych, ale również do wysłuchania panelu dyskusyjnego „Źródła innowacji w świetle współczesnych doświadczeń” oraz prelekcji, wygłoszonej przez profesora Alojzego Czecha, na temat dorobku naukowego i życia Karola Adamieckiego.

Gali Przedsiębiorczości towarzyszyła wystawa pamiątek związanych z życiem i twórczością Karola Adamieckiego..

Decyzją Kapituły Konkursu o Nagrodę Gospodarczą im. Karola Adamieckiego:

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyła firma JACO.PRO Jacek Uroda

Firma zajmująca się nowymi technologiami w marketingu, a także podnoszeniem kompetencji i umiejętności przedsiębiorców w zakresie wdrażania narzędzi do e-marketingu. Przedsiębiorstwo to współpracuje z nie tylko z szkołami wyższymi (Akademia Górniczo- Hutnicza, Wyższa Szkoła Biznesu), ale również z instytucjami około biznesowymi (Business Link, Business Network International, Zagłębiowski Inkubator Przedsiębiorczości, Forum Młodych Przedsiębiorców Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach).

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo wyróżnienie zdobył  Zakład Optyczny Izabela Gil

Firma rodzinna prowadząca działalność w wielu branżach, jednak najbardziej znana z działalności w branży optycznej. Przedsiębiorstwo to mocno angażuje się w projekty wspierające społeczność lokalną m.in. poprzez darmowe badania oraz okulary dla najbardziej potrzebujących dzieci. Prezes Firmy angażuje się mocno w lokalne projekty wspierające postawy przedsiębiorcze szczególnie wśród młodych oraz współpracuje z wieloma przedsiębiorcami dążąc do budowania silnego środowiska biznesowego. Właścicielka firmy w 2013 r. została Ambasadorką Przedsiębiorczości Kobiet, a w ubiegłym roku Prezesem Stowarzyszenia Przedsiębiorców Zagłębia.

W kategorii mikroprzedsiębiorstwo Nagrodę im. Karola Adamieckiego zdobyła firma Falami Marcin Babko

 
Firma, która w 2014 r. wprowadziła na rynek czarne mydło glicerynowe w kształcie bryły węgla. Produkt, inspirowany jest regionem śląsko- dąbrowskim i region ten promuje poza granicami kraju m.in. w Niemczech, Francji, Portugalii, Wielkiej Brytanii. Firma ta nie tylko prowadzi projekty badawczo-rozwojowe, ale również jest społecznie odpowiedzialna- prowadzi warsztaty dla dzieci na oddziałach onkologicznych i współpracuje z fundacją pracującą na rzecz ludzi dotkniętych autyzmem.

W kategorii małe przedsiębiorstwo wyróżnienie zdobyła BOXPOL Bochenek Spółka Jawna

Przedsiębiorstwo, które od 1993 r. prężnie działa w branży papierniczej. Firma ta wprowadza innowacje procesowe, które mają pozytywny wpływ nie tylko na działalność firmy, ale również na środowisko naturalne. Firma ta planuje kolejne inwestycje- budowę inteligentnego magazynu i hali produkcyjnej. Działania tego przedsiębiorstwa zostało docenione przez Puls Biznesu i Gazetę Forbes.

W kategorii średnie przedsiębiorstwo Nagrodę im. Karola Adamieckiego zdobyła firma Refraserwis Sp. z o.o.

Firma świadcząca usługi z branży ogniotrwałego budownictwa przemysłowego również poza granicami kraju. Przedsiębiorstwo to pracuje z takimi markami jak NGK Ceramics Sp. z o.o., Schunk GmbH& Co. KG czy Pyrotek. Podejmuje również współpracę z Politechniką Śląską, Instytutem Chemicznej Przeróbki Węgla w Zabrzu oraz Instytutem Szkła i Ceramiki w Gliwicach. Firma ta czynnie uczestniczy w życiu miasta wspierając m.in. inicjatywy sportowe.

Decyzją Kapituły Konkursu przyznano także Nagrodę Specjalną im. Karola Adamieckiego. Zdobyła ją Dąbrowska Fabryka Maszyn Elektrycznych „DAMEL” S.A.

Przedsiębiorstwo, którego większościowym akcjonariuszem jest konsorcjum tworzone przez dwie polskie firmy, a którego historia sięgają roku 1940. Firma zajmuje się produkcją silników elektrycznych (w tym budowy specjalnej) oraz innych maszyn i urządzeń elektrycznych; prowadzi również działalność usługowej w zakresie remontów maszyn elektrycznych wysokiego i niskiego napięcia. Od ponad 70 lat silniki z tej firmy pracują w większości produkowanych w kraju maszyn górniczych. W ostatnich latach połowa z nich trafia na eksport, potwierdzając przynależność spółki do ścisłej czołówki światowych producentów maszyn i urządzeń dla górnictwa, oferujących coraz nowocześniejsze, innowacyjne rozwiązania techniczne, zwiększające nie tylko wydajność pracy, ale również podnoszące bezpieczeństwo pracy pod ziemią. Nad nowymi konstrukcjami pracuje biuro inżynierskie i własne laboratorium. Firma jest laureatem wielu nagród w tym m.in. Produkt Eksportowy, Złoty Medal za innowacyjny Produkt.

Skip to content